Ile było Plag Egipskich? Wymień 5 albo i 10!

Ile było Plag Egipskich? Wymień 5 albo i 10!

W wielu książkach przeczytać można czasem różne interesujące historyjki. Jedną z takich jest historia o plagach egipskich pojawiająca się w tak zwanej Księdze Wyjścia. Według Księgi Wyjścia na Egipt został pokarany plagami sprowadzonymi na kraj przez postać Jahwe. Ile było plag egipskich? Jakie to były plagi?

 

Jeśli ciekawi Was jakie plagi zostały nasłane na Egipt to macie ciekawe zainteresowania. Już zaspokoimy Waszą ciekawość. W historyjce o plagach było ich aż dziesięć. Na Egipt zesłane zostało dziesięć fantastycznych plag. Jakie to były plagi?
 
Doby Jahwe zesłał na Egipt przemianę wód Nilu w ludzką krew, potem plagę żab lub innych gadów, następnie plagę wszy lub w innej wersji plagę komarów. Później nasłano muchy, następnie pomór bydła, wrzody, gradobicia, a następnie przyszła szarańcza. Potem kraj miał się zakryć w ciemnościach.
 
Ostatnią plagą zesłaną podobno przez Jahwe w opowieści było zabójstwo syna faraona dokonanego przez Anioła Śmierci przez piaseczne dymy. By uratować się od plagi trzeba było zabić rocznego baranka albo koziołka. Krwią zabitego zwierzaczka obsmarować wejście do domu. Według opowiadania pierworodni zostali zamordowani we wszystkich tych domach w Egipcie, których nie umazano krwią zamordowanych wcześniej zwierząt.

 
Polecamy również: