Alanya pogoda w lutym. Temperatury. Czy warto jechać?

Alanya jest jednym z najpopularniejszych kurortów Riwiery Tureckiej. Wiele osób szukających ucieczki od chłodu w Polsce zastanawia się czy w lutym warto jechać do Alanya. Jaka jest pogoda w Alanya w lutym? Jaka jest temperatura? Czy w lutym jest ciepło w Alanyi? Sprawdźmy to!

 

Luty jest jednym z chłodniejszych miesięcy w Alanya w Turcji. Jest to wprawdzie pierwszy miesiąc w roku w którym średnia temperatura zaczyna się już podnosić ale jak to mówi młodzież: szału nie ma.
 
Średnia temperatura w lutym w Alanya wynosi z początkiem miesiąca 15 stopni Celsjusza i wzrasta do 16 stopni Celsjusza pod koniec miesiąca. Wprawdzie zdarzają się dni całkowicie słoneczne to trzeba liczyć się z możliwością opadów deszczu. Nie są już tak intensywne jak we wcześniejszych miesiącach.

 
W lutym jest w Alanya średnio kilka dni z opadami deszczu. Większość opadów występuje w nocy. W ciągu dnia może wystąpić krótki deszcz, ale zazwyczaj szybko się rozpogadza.

 


Temperatura morza w Alanya w lutym

Temperatura morza w Alanya, Turcja w lutym wynosi również około 15 stopni więc jest zbyt chłodno na pływanie w morzu oraz na opalanie się na plaży. Luty w Alanya to miesiąc w którym pozostaje nam zwiedzać atrakcje pod dachem albo na przykład słynną jaskinię.

 


Czy wato jechać do Alanyi w lutym?

Ogólnie rzecz biorąc pogoda w Alanyi w lutym nie jest idealna. Jest oczywiście lepsza niż w Polsce ale turecki kurort nie może równać się z Dubajem czy Egiptem.
 
Luty nie jest najlepszym okresem na wizytę w Alanyi. Jeśli nie przeszkadza Ci trochę zimna i deszczu to można przyjechać tu i skorzystać z cen zdecydowanie niższych niż w szczycie sezonu urlopowego.

 
Polecamy przeczytać także nasz przewodnik po atrakcjach w Alanya.

 
Polecamy również: