Czy w Albanii jest McDonald? Czy KFC i Burger King?

W czasie podróży nie zawsze jest możliwość skorzystania z dobrej jakościowo restauracji. Gdy nie ma się gwarancji wysokiej jakości lokalnego jedzenia często wybiera się duże międzynarodowe sieci. Jedną z takich jest McDonald’s. Wiele osób jadących do Albanii zastanawia się czy w Albanii jest McDonald’s. Czy są tam popularne bary fast food? Jakie sieci działają w Albanii?

 

Jeśli zastanawiacie się czy w Albanii jest McDonald’s to odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, w Albanii nie ma restauracji popularnej sieci fast foodów obecnej na wielu rynkach świata. Powodem tego nie jest oczywiście przywiązanie do lokalnej kuchni, powodem nie jest też niewielka ludność kraju.
 
W Albanii działają inne sieci fastfoodów takie jak Burger King i KFC. Działa też wiele lokalnych sieci fastfoodów jednak nie zawsze można być pewnym co do ich poziomu.
 
W Albanii nie ma sieci McDonald’s ale istnieją w kraju restauracje będące kopią słynnej sieci. Nazywają się Kolonat i nawet używają tych samych kolorów co oryginał ze Stanów Zjednoczonych. Na pytanie dlaczego w Albanii nie ma McDonald’s musicie spróbować odpowiedzieć sobie we własnym zakresie.

 
Polecamy również: