Ile zarabiają w Egipcie? Płaca minimalna i średnie zarobki 2023

Wizyta w Egipcie to podróżnicze marzenie wielu turystów. Wiele osób planujących wyjazd do Egiptu zastanawia się ile zarabiają w Egipcie. Jaka jest średnia pensja w Egipcie? Jakie są zarobki? Jaka jest pensja minimalna w Egipcie w 2023 roku? Czy i jak bardzo biedny jest Egipt? Sprawdźmy to!

 
W 2022 roku informowano, że średnia pensja w Egipcie nie jest za wysoka. Średnia wyniosła bowiem 9200 EGP czyli w przeliczeniu na złotówki według kursu z początku 2023 roku 1321 złotych.

 
Jak widać średnie zarobki w Egipcie są bardzo niskie, a więc co za tym idzie ceny w Egipcie również muszą być niskie. Pamiętajmy o tym w czasie naszych wakacji w Egipcie i nie płaćmy zachodnich cen w kraju kilkukrotnie biedniejszym nawet od Polski.

 
Ile wynosi pensja minimalna w Egipcie? Przy tak niskich średnich zarobkach łatwo zgadnąć, że również jest niska, a nawet można stwierdzić że bardzo niska. Minimalna w Egipcie to 2330 funty egipskie co w przeliczeniu na złotówki oznacza kwotę w granicach 334 złotych i 50 groszy.

 
Podsumowanie: ile zarabia się w Egipcie? Ile zarabiają w Egipcie? Mało. Pensja minimalna to trochę ponad 334 złote, a średnia w przeliczeniu na złotówki to 1321 złotych.

 
Polecamy również: