Ile kosztuje lot balonem w Egipcie. Lot nad Luksorem cena

Ile kosztuje lot balonem w Egipcie. Lot nad Luksorem cena

W okolicach Kairu i Gizy największą atrakcją jest oczywiście zwiedzanie kompleksu piramid. W położonym na południe Luksorze, poza słynną świątynią, jedną z największych atrakcji jest lot balonem. Wielu turystów zastanawia się ile trzeba zapłacić za lot balonem w Luksorze. Ile kosztuje lot balonem Luxor nad Doliną Królów? Oto ceny.

 
Jedną z największych atrakcji Luksoru są bez wątpienia loty balonem. W mieście istnieje przynajmniej kilka różnych firm organizujących praktycznie codzienne przeloty nad Luksorem i okolicą. Oferty przewoźników nieco się od siebie różnią: niektórzy zgarniają nas prosto z hotelu lub apartamentu i odwożą we wskazane miejsce, w innych przypadkach musimy dostać się na miejsce startu sami.
 
Ile kosztuje lot balonem w Luksorze? Wszystko zależy od standardu usługi, który chcemy wybrać oraz od tego jak wielu pośredników znajdzie się między nami, a firmą organizującą lot balonem. Jeśli chcemy lecieć balonem bez dodatkowych turystów, a samą wycieczkę rezerwujemy u przewodnika lub pośrednika cena biletu będzie wyższa
 
Cena lotu rezerwowanego z pośrednikami może wynosić nawet około 100 EURO od osoby co jest oczywiście absurdem! Cenę da się zbić do poziomu około 800 lub nawet 500 EGP od osoby przy bezpośrednim zamówieniu wycieczki. Warto zauważyć, że na stronach organizatorów próżno szukać oficjalnych cenników. By zdobyć jak najlepszą cenę i ofertę warto pochodzić i negocjować. Jeśli zdecydujemy się na samotną podróż bez dodatkowych turystów to oczywiście koszt będzie wyższy.

 
Warto pamiętać, że ze względu na bliskość lotniska loty balonem w Luksorze odbywają się w godzinach porannych, a w czasie lotu… nie można używać lustrzanek i kamer, a za to można robić zdjęcia smartfonami, więc jest to dość absurdalne.
 
Organizacja lotu najczęściej wygląda następująco: we wczesnych godzinach porannych firma odbiera nas z hotelu, przewozi na brzeg Nilu który przekracza się motorówką, a następnie dowozi na miejsce startu i zgarnia z miejsca lądowania. Sam lot balonem nad Luksorem nie trwa zbyt długo. W ofertach większości działających na miejscu firm znajdują się loty trwające w granicach od 20 do 50 minut w zależności od godziny startu i warunków atmosferycznych.

 
Polecamy również: