Bodrum – jaka waluta? Jakie pieniądze zabrać do Bodrum?

Bodrum to piękne miasto położone na południowo-zachodnim wybrzeżu Turcji. Jest to popularne miejsce turystyczne z wielu powodów, w tym turkusowych wód, piaszczystych plaż i niekończącego się słońca. Wiele osób zastanawia się jaka jest waluta w Bodrum. Jakie pieniądze są w Bodrum?
 

W Bodrum w Turcji oficjalną walutą jest turecka lira (TRY). Jednakże ponieważ Bodrum jest bardzo popularną destynacją turystyczną większość miejsc turystycznych akceptuje również euro (EUR). Dotyczy to hoteli, restauracji i sklepów nastawionych na zagranicznych turystów. W niektórych miejscach akceptowane są rosyjskie ruble oraz funty brytyjskie.

Można nawet mieć szczęście i znaleźć miejsca, które akceptują dolary amerykańskie (USD), choć jest to mniej powszechne. Chcąc płacić obcymi walutami dobrze jest też mieć przy sobie drobne banknoty i monety bo sprzedawcy niechętnie wydają resztę.
 
Warto jednak pamiętać, że płacąc walutą inną niż tureckie liry zwykle narażamy się na bardzo niekorzystny kurs wymiany zaproponowany przez sprzedawcę! Najlepiej jest więc wymienić pieniądze w kantorze.
 
Jeśli chodzi o wymianę pieniędzy, najlepsze kursy uzyskasz w banku, na poczcie oraz w kantorze. W kantorach na lotniskach kursy są zwykle niekorzystne. W Turcji wymianą walut zajmują się też hotele i zwykle również mają zdecydowanie niekorzystne kursy wymiany walut.
 
Podsumowując: jakie pieniądze są w Bodrum? Najlepszą walutą do używania w Bodrum jest oczywiście lira turecka (TRY) ale większość miejsc zaakceptuje również euro (EUR). Wymieniając pieniądze, uzyskaj najlepsze kursy w bankach lub kantorach, unikamy wymiany walut w hotelach.

 
Polecamy również: