Czy w Belgii można palić marihuane? Czy legalna w Belgii?

Czy w Belgii można palić marihuane? Czy legalna w Belgii?

Sąsiadująca z Belgią Holandia słynie z łatwego dostępu do marihuany ale wielu turystów zastanawia się czy tak samo jest w Belgii. Czy w Belgii marihuana jest legalna? Czy w Belgii są coffeeshopy z marihuaną? Czy można legalnie kupić marihuanę w Belgii? Sprawdźmy to!

 

Jeśli zastanawiacie się czy w Belgii marihuana jest legalna to odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, marihuana nie jest legalna w Belgii. W kraju dostęp do popularnego narkotyku nie jest tak łatwy jak w Holandii. Warto pamiętać, że w 2003 roku w Belgii posiadanie marihuany na własny użytek zostało częściowo zdekryminalizowane. Co to znaczy?
 
W Belgii posiadanie niewielkich ilości narkotyku na własny użytek (do 3 gramów) jest wykroczeniem. Wykroczeniem jest również uprawianie jednego krzaku konopi przez osoby dorosłe. Jeśli osoba zostanie raz złapana z niewielką ilością lub krzakiem grozi jej kara grzywny, a nie więzienia. Kara wynosi do 200 EUR.
 
Warto pamiętać, że w Belgii nie wolno publicznie palić marihuany. Podsumowanie: czy w Belgii marihuana jest legalna? Nie jest, ale posiadanie do 3 gramów nie jest zarzutem kryminalnym.

 

Polecamy również: