Od kiedy Adwent 2020? Do kiedy i ile trwa Adwent? Co to?

Adwent to dla chrześcijan jeden z najważniejszych okresów w kalendarzu liturgicznym. Czym jest Adwent? Kiedy się rozpoczyna i do kiedy trwa? Kiedy jest Adwent 2020? Kiedy będzie trwać tegoroczny Adwent?

 
Adwent to wyjątkowy okres dla każdego katolika. Adwent trwa od pierwszych nieszporów czwartej niedzieli od świąt Bożego Narodzenia aż do zmierzchu w Wigilię Świąt Bożego Narodzenia 24 grudnia. Adwent to specjalny czas oczekiwania na przyjście Pana i święta Bożego Narodzenia.

 
Kiedy jest adwent 2020? Adwent w 2020 roku trwa od niedzieli 29 listopada do czwartku 24 grudnia czyli do popularnej Wigilii. Z czym kojarzy się adwent?

 
Adwent kojarzymy z najróżniejszymi symbolami i zwyczajami. Najpopularniejsze to oczywiście słynne msze zwane roratami. Poza tym ciekawym symbolem związanym z Adwentem nie tylko w 2020 roku jest wieniec adwentowy czyli gałęzie drzewa iglastego z czterema świecami symbolizującymi cztery niedziele adwentu.

 
W XIX wieku w Niemczech pojawiły się też kalendarze adwentowe służące do odliczania dni do końca adwentu. Dziś przybierają najczęściej formę niewielkich upominków dla dzieci z czekoladką za każdy dzień. Ceny kalendarzy adwentowych 2020 bywają różne. Na Instagramie “kalendarz Adwentowy” to już zupełnie coś innego.

 
Jednym z symboli Adwentowych jest również świeca roratna. Kiedy trwa adwent w Kościele katolickim w Polsce 2020? Od 29 listopada do 24 grudnia. Z Panem Bogiem!

 
Polecamy również: