Do której alkohol w Norwegii? Do której można kupić i sprzedają?

Wśród krajów w Europie z najgłupszymi przepisami dotyczącymi sprzedaży alkoholu można zaliczyć Litwę ale również i Norwegia ma przepisy szokujące i zastanawiające większość osób. Wielu turystów zastanawia się do której można kupić alkohol w Norwegii. Do której sprzedają alkohol w Norwegii? Jaki alkohol można kupić o konkretnej godzinie? Jak wygląda zakup alkoholu w Norwegii? Sprawdźmy to!
 
Przepisy dotyczące sprzedaży alkoholu w Norwegii należą do najbardziej zamordystycznych i absurdalnych na świecie o czym pisaliśmy już wcześniej w tekście: od ilu lat alkohol w Norwegii. Dotyczy to nie tylko wieku sprzedaży alkoholu ale dalszych jego ograniczeń.
 
W Norwegii alkoholu nie można kupić normalnie jak w każdym kraju w dowolnym momencie. Władze regulują sprzedaż alkoholu wyłącznie do konkretnych godzin. Do której można kupić alkohol w Norwegii?
 
Niskoprocentowe piwo można kupić w sklepie w Norwegii w dni powszednie do godziny 20, a w weekend wyłącznie do godziny 18:00. Zakup napojów o zawartości alkoholu wyższej niż 4,75% jest jeszcze bardziej utrudniony.
 
W Norwegii istnieją specjalne kontrolowane przez władze sklepy Vinmonopolet. Takich sklepów w całym kraju jest jedynie około 300 i to jedyne sklepy w których sprzedawany jest alkohol mający powyżej 4,75%!
 
Do której można kupić alkohol w Norwegii w Vinmonopolet? Sklepy są czynne w dni powszednie od godziny 10:00 do 18:00, a w soboty od godziny 10:00 do 16:00. W niedziele są zamknięte.
 
Podsumowując: mocniejszy alkohol w Norwegii można kupić zaledwie do 18:00 w dni powszednie i do 16:00 w soboty. W niedziele wódki, wina, rumu czy szampana nie kupimy. Kolejnym absurdem związanym z Norwegią jest to, że alkohol powyżej 60% jest tu… NIELEGALNY. Absurd goni więc absurd.

 
Polecamy również: