Czy Ukraina wpuszcza Polaków? Czy granice z Ukrainą są otwarte?

W internecie spotkać można wiele sprzecznych ze sobą informacji na temat tego czy granice z Ukrainą są otwarte czy nie. Jeśli chcecie odpocząć od chodzenia w maskach nawet z domu po ziemniaki do warzywniaka to warto jechać na Ukrainę gdzie takich przepisów nie ma. Jeśli wybieracie się do Lwowa i nie wiecie czy Ukraina wpuszcza Polaków to dziś mamy dla Was odpowiedź.
 
23 października Ukraina wpisała Polskę na CZERWONĄ listę – tu więcej informacji.
 
W internecie można natrafić na stare informacje z czasów, gdy Ukraina nie wpuszczała cudzoziemców do siebie. Te czasy to już przeszłość. Na chwilę gdy publikujemy ten materiał (data w adresie wpisu) granice Ukrainy są otwarte dla cudzoziemców z krajów z tak zwanej zielonej listy.
 
Czy Ukraina wpuszcza Polaków? Tak, Polacy mogą jechać na Ukrainę w dowolnym celu. Czy granica jest otwarta? Też. Aktualnie do Polski wracamy bez żadnej kwarantanny po powrocie do domu, na Ukrainie też nie ma kwarantanny.
 
W czasach ogólnej histerii sprawa może się jednak zmieniać jak w kalejdoskopie dlatego też przed wyjazdem trzeba sprawdzić najświeższe informacje. Skąd wiadomo czy Ukraina ma otwarte granice?
 
Ukraińskie ministerstwo zdrowia zajmuje się przygotowywaniem listy krajów z których można wjechać na Ukrainę i listy tych z których nie można. Czy Polska jest na czerwonej czy na zielonej liście na Ukrainie można sprawdzić na oficjalnych stronach ukraińskiego ministerstwa zdrowia w sekcji aktualności. Strona ukraińskiego ministerstwa to moz.gov.ua.
 
Lista krajów na zielonej i czerwonej liście wjazdu na Ukrainę publikowana jest co tydzień. Na zieloną listę trafiają kraje w których liczba aktywnych zachorowań jest niższa, niż na Ukrainie. Na czerwonej liście znajdują się kraje w których zakażonych jest więcej, niż na Ukrainie. Przed wyjazdem należy sprawdzać dokładnie które kraje znajdują się na jakiej liście.

 
Polecamy również: