Czy w Anglii są rekiny? Czy atakują ludzi w UK?

Wielka Brytania i Anglia to miejsce do którego wyemigrowało wielu Polaków, wiele osób też jeździ tam w celach turystycznych i zastanawia się czy w Anglii są rekiny. Czy w Wielkiej Brytanii są rekiny? Czy rekiny w Wielkiej Brytanii atakują ludzi? Sprawdźmy to! 

 

Czy w Anglii i w Wielkiej Brytanii są rekiny? Rekiny są praktycznie wszędzie i wody w okolicach Wielkiej Brytanii nie są tu wyjątkiem jednak rekiny pojawiają się tu bardzo rzadko i również rzadko dochodzi do ataków rekinów na osoby pływające w wodzie.
 
W historii prowadzonych zapisów dotyczących ataków rekinów w Europie zanotowano zaledwie 26 ataków rekinów w Anglii. Do ostatniego ataku rekinów doszło w Wielkiej Brytanii w Kornwalii w 2022 roku.
 
Większość ataków rekinów do których doszło w Anglii to ataki, które nie zakończyły się śmiercią osoby zaatakowanej. Tylko kilka z ataków, zarówno sprowokowanych jak i nie, zakończyło się śmiercią ofiary.

 
Zwykle do ataków rekinów w Wielkiej Brytanii dochodzi w czasie łowienia ryb.

 
Podsumowanie: czy w Anglii są rekiny? Czy są w UK? Tak ale pojawiają się rzadko i rzadko też dochodzi do ataków rekinów na ludzi.

 
Polecamy również: