Co robić w Krakowie gdy pada deszcz? Atrakcje pod dachem

Co robić w Krakowie gdy pada deszcz? Atrakcje pod dachem

Kraków jest jednym z najciekawszych turystycznych miast w Polsce ale niestety klimat naszego kraju sprawia, że często pada tu deszcz i zwiedzanie zaczyna być uciążliwe. Co robić w Krakowie gdy pada? Jakie atrakcje pod dachem oferuje Kraków? Gdzie iść gdy jest brzydka pogoda? Coś da się wymyślić! Oto nasze propozycje co można robić.

 


Iść na Wawel


 
Wzgórze Wawelskie jest domem dla jednego z najsłynniejszych zamków w Polsce. Zamek Królewski na Wawelu to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Krakowa i jeden z większych polskich zabytków na obecnym terytorium Polski. Na wzgórzu to zobaczenia nie tylko takie wystawy jak komnaty królewskie, skarbiec i zbrojownia i apartamenty królewskie. Na wzgórzu zobaczyć można także groby królów oraz katedrę na Wawelu albo posiedzieć w kawiarence przy filiżance kawy. Większość atrakcji na Wawelu to atrakcje pod dachem więc mokniemy tylko wchodząc na samo wzgórze. Zwiedzania Smoczej Jamy nie polecamy.

 


Wybrać się na zakupy

Lwów - sklep Silpo w Forum Lwów
 
W Krakowie wiele jest miejsc w których pod dachem można po prostu wybrać się na zakupy. Przestrzegamy oczywiście przed kupowaniem pamiątek z Krakowa w miejscach, które żerują na niewiedzy i naiwności turystów ale można iść na zakupy nie tylko pamiątek przy samym Rynku. W bliskiej odległości od centrum znajdziemy dużą galerię handlową, odjeżdżając trochę od centrum samochodem w Krakowie znajdziemy inne duże galerie handlowe, których nazw nie wymieniamy bo nam za to nie płacą. W Krakowie są też małe lokalne sklepiki z różnego typu rękodziełem, misiami, maskotkami, a w centrum również butiki luksusowych marek o które ciężko czasem w mniejszych miastach.

 


 


Iść do galerii


 
Jak ktoś nie chce iść do galerii handlowej to polecamy galerię ale sztuki. W oddziale Muzeum Narodowego w Sukiennicach zobaczyć można kolekcję obrazów przedstawicieli polskiej sztuki XIX wieku, w głównym gmachu zawsze znajdzie się jakaś ciekawa wystawa czasowa, dla fanów malarstwa także muzeum Jana Matejki w kamienicy przy ul. Floriańskiej 41 czy muzeum Mehoffera przy Krupniczej.

 


Zobaczyć podziemia Rynku

rynek kraków ciekawostki
rynek kraków ciekawostki

 
Podziemia Rynku w Krakowie to muzeum, które zasługuje na osobne wspomnienie ze względu na to, że jest to dość ciekawa i niecodzienna wystawa. Oddział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa jak sama nazwa wskazuje znajduje się pod Rynkiem. Do zobaczenia Kramy Bogate, Kramy Bolesławowe, średniowieczne bruki, cmentarzysko czy hologramowa wystawa przedstawiające dawną zabudowę Rynku w Krakowie. Bilety można rezerwować przez internet i lepiej zainteresować się nimi z pewnym wyprzedzeniem bowiem muzeum bywa oblegane przez turystów.

 


Zwiedzać kościoły

Kościół św. Anny w Krakowie
 

Po zwiedzaniu Katedry Wawelskiej pozostaje w centrum Krakowa jeszcze trochę kościołów wartych zobaczenia. Poza słynnym kościołem Mariackim warto zainteresować się takimi świątyniami jak chociażby kościół Bożego Ciała na Kazimierzu, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła, bazylika św. Franciszka z Asyżu, kościół św. Trójcy, kościół św. Anny czy kościół św. Andrzeja. Tutaj zobaczycie jakie są najbrzydsze kościoły w Krakowie, których zwiedzanie można sobie podarować.

 


Iść do pubu, restauracji lub kawiarni

Kawiarnia Cafe Camelot w Krakowie
 
Jak pada w Krakowie to można zastanowić się nad wyjściem do knajpy. W Krakowie wiele jest ciekawych lokali serwujących dobrej klasy piwo takich jak chociażby Craftownia, House of Beer, Viva la Pinta czy popularny C.K. Browar. Jeśli nie przepadacie za kraftami to można wybrać się po prostu na dobrą kolację do jednej z wielu ciekawych restauracji w tym do pierwszej restauracji z gwiazdką Michelin w Krakowie. Tu zobaczycie też listę dobrych kawiarni w Krakowie.

 


Iść na basen


 
Czasem gdy pada nie chcemy moknąć na ulicy ale pływanie to co innego. Najprostsza opcja to oczywiście iść na basen w hotelu ale jeśli jesteśmy biedniejsi i nie wynajęliśmy niczego w hotelu z basenem w Krakowie? Pozostają na szczęście inne opcje. Kompleks basenów niedaleko Prądnika Czerwonego, basen YMCA w którym wieje trochę II połową zeszłego wieku, kryte pływalnie. Możliwości jest całkiem sporo!

 


Iść do kina

 
Ostatnimi czasy wyjście do kina nie należy do najprzyjemniejszych sposobów spędzania wolnego czasu więc w sumie można to sobie podarować ale jeśli koniecznie interesuje Was ten sposób to… można. W Krakowie znajdziemy najróżniejsze kina od dużych multipleksów po małe kina studyjne takie jak Mikro, Agrafka czy Paradox.

 


Iść na koncert

Jerzy Bożyk, Awaria
 
Oczywiście nie plenerowy koncert. W Krakowie jest co robić wieczorami. Jeśli jesteście amatorami opery? Nie ma sprawy, jest opera. Amatorzy muzyki klasycznej mogą wybrać się za to do filharmonii. Jazz? Bez trudu znajdziecie i koncerty jazzowe w licznych klubach w centrum Krakowa. Jam session, blues czy nawet nastoletnie zespoły złożone z grajków chcących zostać drugim Claptonem. W Krakowie każdy znajdzie coś dla siebie.

 


Iść do teatru

 
Teatrów w Krakowie dostatek. Jeśli nie macie ochoty na popijawę, nie przepadacie za kinem i muzyką to można zdecydować się na wyjście do teatru. Ludowy, Słowackiego, Teatr Stary, Łaźnia Nowa, Variete i wiele innych teatrów. Do wyboru do kolory. Różne repertuary, różne lokalizacje, różne miejca. Gdy pada – dobry wybór, bo pod dachem.

 

Polecamy również: