Ile kosztuje paliwo na Ukrainie? Aktualne ceny benzyny

O cenach na Ukrainie krążą wręcz legendy ale czasy w których wszystko na wschodzie było bajecznie tanie już powoli odchodzą w zapomnienie. Czy paliwo na Ukrainie jest tańsze niż w Polsce? Ile kosztuje benzyna na Ukrainie? Ile kosztuje diesel i gaz? Sprawdźmy jakie są ceny paliwa i gdzie szukać cen paliw. Jakie są dostępne paliwa na Ukrainie?

 
O stacjach benzynowych i paliwie na Ukrainie pisaliśmy już wiele. W podlinkowanym artykule przeczytacie opinie o ukraińskim paliwie, które wbrew obiegowym opiniom wcale nie jest tak tragiczne jak uważają ci, którzy Ukrainę znają tylko z internetu. Tam też dowiecie się jakie stacje na Ukrainie są najlepsze. Przejdźmy jednak do cen.
 
Ile kosztuje benzyna na Ukrainie możecie bez problemu dowiedzieć się z internetu i zawsze będzie to aktualna cena. Cena oczywiście może się zmienić ale jeśli umiecie używać internetu to sobie go znajdziecie bez problemu. Jeśli nie umiecie używać internetu to już Wam pomożemy.
 
Na Ukrainie dostępne są inne paliwa niż na stacjach w Polsce. Zwykle zobaczymy paliwo 92, 95, Euro 95, oraz dwa rodzaje diesla i bardzo popularny gaz. Na lepszych stacjach bez trudu dostaniemy też benzynę 98. Ile kosztują?

 


Aktualne ceny benzyny na Ukrainie


 
Za benzynę 92 płacimy 25,49 UAH na Okko (3,43 zł w dniu publikacji artykułu), 25,98 UAH na Socar i 25,49 UAH na WOG. Standardowa 95-tka kosztuje 26,49 UAH na Okko, 26,98 UAH na Socar i 26,49 UAH (3,57 zł) na stacjach WOG.

Za lepszą benzynę trzeba zapłacić nieznacznie więcej. Na Okko wzbogacona 95-tka to koszt 27,49 UAH za litr. Na stacjach Socar dostępna jest benzyna Nano 98 za 30,48 UAH za litr, na WOG właściciele lepszych samochodów mogą zatankować 95 Mustang za 27,49 za litr oraz co rzadko spotykane w Polsce – setkę czyli benzynę 100 Mustang za 30,49 UAH za litr.
 
Ile kosztuje diesel? Na Okko 25,49, na Socar 25,98 UAH, na WOG dostępna zwykła ropa za 25,49 i diesel Mustang+ za 26,49. Gaz kosztuje jakieś grosze więc nawet nie będziemy podawać ceny gazu na Ukrainie. Z dobrych stacji na Ukrainie dostępny jest również Shell, ale nie wszędzie znajdziemy stacje tego koncernu, więc podajemy tylko ceny benzyny na najpopularniejszych stacjach.

 


Cena benzyny na Ukrainie – podsumowanie

Tak jak w Polsce tak i na Ukrainie cena benzyny może różnić się w zależności od tego w jakim miejscu położona jest stacja benzynowa. Na dużych wylotówkach i często uczęszczanych drogach jest drożej, drożej będzie też tam gdzie ciężko o stacje benzynowe, a paliwo trudno dowieźć. Ogólnie rzecz biorąc cena benzyny na Ukrainie jest wciąż bardziej atrakcyjna niż na stacjach w Polsce i tankowanie na Ukrainie opłaca się tym bardziej im bardziej paliwożerny samochód posiadamy.

 
Polecamy również: