Antalya pogoda w lipcu. Temperatury. Czy warto jechać?

Antalya to piękne miasto położone nad Morzem Śródziemnym. Znane jest z piaszczystych plaż, czystej wody i dobrej pogody. Wiele osób odwiedza Antalię latem, ponieważ jest to świetne miejsce na relaks i korzystanie z plaż. Wiele osób zastanawia się jaka jest pogoda w Antalyi w lipcu. Czy jest bardzo upalnie? Jakie są temperatury? Przyjrzyjmy się pogodzie w Antalyi w lipcu, abyś mógł sam zdecydować, czy warto ją odwiedzić.

 

Średnia temperatura w Antalyi w lipcu to 33 stopnie Celsjusza z początkiem miesiąca i aż 35 stopni Celsjusza pod koniec lipca. Zdarzają się dni, kiedy temperatura wzrasta znacznie powyżej średnich wartości.
 
W lipcu w Antalyi raczej nie można spodziewać się żadnych opadów atmosferycznych, a większość dni jest pełna słońca. Lipiec jest idealnym miesiącem dla tych, którzy chcą korzystać z plaż i kąpać się w morzu.
 
Warto jednak pamiętać, że bardzo wysokie temperatury nie sprzyjają zwiedzaniu miasta. W ekstremalnych upałach należy koniecznie pamiętać o nawodnieniu organizmu, kremach z filtrem i unikaniu przegrzania się!

 
Jeśli myślisz o odwiedzeniu Antalyi w lipcu, śmiało rezerwuj bilet! Pogoda jest ciepła i słoneczna i bardzo gorąca. Szanse na opady atmosferyczne są bardzo niewielkie.
 
Osoby, które nie przepadają za temperaturami sięgającymi powyżej 30 stopni Celsjusza powinny rozważyć wyjazd do Antalyi w pierwszej połowie czerwca.

 
Polecamy zobaczyć także nasz przewodnik po największych atrakcjach w Antalya.

 
Polecamy również: