Msze w kościele w Szczawnicy. Kiedy są msze w Szczawnicy?

Malowniczo położony kurort Szczawnica to od lat miejsce, które przyciąga w znacznej mierze nieco starszych turystów. Wiele ze starszych osób to osoby wierzące. Czy w Szczawnicy są Msze święte? Kiedy są msze święte w kościele św. Wojciecha w Szczawnicy? Sprawdzamy jakie są godziny mszy.

 
Kościół w Szczawnicy był od lat. Najpierw działał tu XVI wieczny kościół murowany, potem na jego miejscu wzniesiono kościół drewniany. Jego rolę przejęła neogotycka świątynia, której budowa trwała od 1882 roku. Szczawnica może pochwalić się ładnie położonym rzymskokatolickim kościołem z lat 1882-1892. Neogotycka świątynia została wzniesiona według planów Stanisława Eljasza Radzikowskiego. Niewielki kościół przetrwał obydwie wojny światowe praktycznie w niezmienionej formie. Zachowało się neogotyckie wnętrze w postaci ołtarzy i ambony z lat 1894-1900, chrzcielnica z 1894 roku oraz 18. głosowe organy z 1895 roku.
 

Kościół wyposażony jest w dwa dzwony. Od ul. Droga do kościoła św. Wojciecha w Szczawnicy od ul. Szalaya wiedzie po dość stromych schodkach ale z górnej części uzdrowiska do kościoła schodzimy w dół. Warto zwrócić uwagę na stacje drogi krzyżowej wokół kościoła.

 


Kiedy są msze w Szczawnicy?

Msze w kościele w Szczawnicy odbywają się zarówno w niedziele co dość oczywiste, jak i w dni powszednie. Godziny mszy to 6:00, 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i 19:00 dla mszy niedzielnych oraz 6:15, 7:00 oraz 19:00 w przypadku mszy w dni powszednie. Msze ze Szczawnicy można zobaczyć na transmisjach w internecie.
 
Poza kościołem w Szczawnicy znajdują się jeszcze kaplice. Kaplica położona powyżej Wodospadu Zaskalnik czyli kaplica na Sewerynówce, Kaplica Parku Dolnego oraz Kaplica Zdrojowa w Parku Górnym. Kościół w Szczawnicy warto odwiedzić nawet jeśli jesteście osobami niewierzącymi bowiem jego wnętrza to naprawdę prześliczny przykład miejscowej sztuki dlatego też znalazł się na naszej liście miejsc, które warto zobaczyć w Szczawnicy.

 
Polecamy również: