Czy w Szczawnicy jest dworzec PKP? Jak dojechać pociągiem?

Wiele osób planujących wyjazd do Szczawnicy zastanawia się czy w Szczawnicy jest dworzec PKP. Czy do Szczawnicy da się dojechać pociągiem? Jak dojechać pociągiem do Szczawnicy? Sprawdźmy jak wygląda sprawa dworca w Szczawnicy.

 
Przeglądając internet w poszukiwaniu informacji o Szczawnicy można natknąć się na informacje o obiekcie zwanym Dworzec Gościnny w Szczawnicy. Niektórzy słysząc nazwę “dworzec” od razu rysują sobie w głowie dworzec kolejowy. Czy jednak jest dworzec kolejowy w Szczawnicy? Czy da się dojechać pociągiem?

 
Dojazd pociągiem do Szczawnicy jest możliwy ale tylko pod warunkiem, że ostatnią część trasy do samej miejscowości pokonamy innym środkiem transportu. W Szczawnicy nie ma dworca PKP. Kolej do Szczawnicy nie została wytyczona, podobnie jak do większości miejscowości położonych w okolicy.

 

 

Jeśli zastanawiacie się jak dojechać do Szczawnicy pociągiem to trzeba będzie dojechać na stacje kolejowe w Nowym Targu lub w Nowym i Starym Sączu i ostatni odcinek pokonać komunikacją publiczną – busem lub autobusem albo wynająć auto. Niektórzy decydują się na dojazd pociągiem z Krakowa czy Warszawy ale lepiej pojechać autem.

 
Dworzec Gościnny w Szczawnicy to nie dworzec kolejowy, a stara willa spalona za komuny i odbudowana całkiem niedawno. Nazwę zmieniono na Dworek Gościnny pewnie po to, by nie myliła się z dworcem kolejowym. W Szczawnicy znajdziemy tylko dworzec PKS i busów. Dworzec autobusowy w Szczawnicy znajduje się przy ul. Głównej 27, a w samej miejscowości jest kilka przystanków na których wysadzą Was busiarze.

 
Polecamy również: