Czy w Szczawnicy jest McDonald’s? Czy jest fastfood?

Od czasu odzyskania wielu zabudowań w Szczawnicy przez ich prawowitych właścicieli uzdrowisko zaczęło się rozwijać i w miasteczku pojawiają się coraz lepsze miejsca. Istnieje coraz więcej miejsc gdzie zjeść w Szczawnicy coś lepszego od schabowego, rosołu i gołąbków. Czy powstał fast food w Szczawnicy? Czy w Szczawnicy jest McDonald’s? Jaki fastfood jest w okolicy?

 

Kilka lat temu wybraliśmy się do ładnie położonego hoteliku ze SPA w Krościenku niedaleko Szczawnicy. Niestety oferta gastronomiczna zarówno Szczawnicy jak i Krościenka nie była jeszcze wtedy zbyt okazała i by nie trafić na stare flaki zdecydowaliśmy się na McDonald’s.
 
Skorzystanie z fastfoodu, który w przeciwieństwie do żarcia ze straganów w turystycznej miejscowości albo restauracji z typowo polskim jedzeniem daje gwarancje tego, że będzie smakować może i nie dobrze, ale w spodziewany sposób. To czasem jedyna alternatywa. Niestety gdy chcieliśmy pojechać do Mcdonald’sa trzeba było do niego jechać około 40 minut do Nowego Targu. Oczywiście to zrobiliśmy. Wracają po kilku latach do Szczawnicy myśleliśmy, że jest już inaczej.
 
Do McDonald’s pokonaliśmy w sumie około 70 kilometrów jazdy w obie strony z Krościenka nad Dunajcem. Ze Szczawnicy jest nieco więcej – około 80. Od czasu naszej wyprawy niewiele się zmieniło. Czy w Szczawnicy jest McDonald’s? Nie ma.

 


McDonald’s najbliżej Szczawnicy

Najbliżej Szczawnicy McDonald’s znajdziemy w Nowym Targu, Zakopanem i Starym Sączu. Najbliższy KFC znajduje się w Nowym Targu, Poroninie i Starym Sączu. Najbliższy Subway w Nowym Sączu i Zakopanem, Burger Kinga i Pizzy Hut próżno szukać w okolicy. Nie ma też Starbucksa. Szczawnica powoli staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem ale wciąż jest to kurort w którym większą popularność miewają schabowe z kapustą.

 
Ps. Jeśli od czasu publikacji tego tekstu otwarto McDonald’s lub inną sieciówkę w Szczawnicy koniecznie napiszcie do nas i dajcie nam znać!

 
Polecamy również: