Ile kosztuje chleb w Krakowie? Cena chleba w Krakowie

Ile kosztuje chleb w Krakowie? Cena chleba w Krakowie

Wiele osób szykujących się na wakacje w Krakowie lub myślących o przeprowadzce zastanawia się ile kosztuje chleb w Krakowie. Ile trzeba zapłacić za chleb w Krakowie?

 

Kraków nie miastem wyjętym z Polski i w Krakowie obowiązują generalnie ceny podobne do tych z Wrocławia, Poznania czy Warszawy. Cena chleba zależy tu od tego co dokładnie chcemy kupić. Niskiej jakości chleb w tanich dyskontach kosztować będzie generalnie tyle samo co w innych częściach kraju.
 
W zwykłym wielkopowierzchniowym sklepie spożywczym cena chleba oscylować będzie w granicach 3-5 złotych. Droższe będą lepsze jakościowo chleby. Im lepsza piekarnia i lepsze składniki tym oczywiście będzie drożej.
 
W lokalnej sieciowej piekarni za chleb płaci się w granicach 5-6 złotych, w piekarni wyższej klasy koszt chleba wyniesie od około 6 do 10 złotych za bochenek. Można też kupić chleb na wagę od około 10 zł za kilo w górę w zależności od lokalizacji dobrej piekarni.
 
Podsumowując: w sklepach spożywczych cena chleba w Krakowie nie różni się zbytnio od cen w innych miastach. Droższe mogą być zakupy w piekarniach rzemieślniczych.

 
Warto przeczytać również: