Czy na Węgrzech trzeba jeździć na światłach?

Każdego roku na Węgry przyjeżdżają tysiące turystów. Jeśli znajdujecie się w grupie osób, które jeszcze nie były na Węgrzech i jedziecie na Węgry samochodem warto poznać kilka podstawowych przepisów drogowych. Jednym z nich jest obowiązek jazdy na światłach. Czy na Węgrzech trzeba jeździć na światłach przez cały rok? Czy są jakieś konkretne regulacje dotyczące jazdy na światłach?

 
Wśród najważniejszych, bo najbardziej rzucających się w oczy, przepisów jest właśnie jazda na światłach. W Polsce już od pewnego czasu obowiązuje nakaz jazdy na światłach. Na Węgrzech istnieją regulacje podobne do Polski.

 
Na Węgrzech należy jeździć na włączonych światłach przez cały rok poza obszarem zabudowanym zarówno w nocy, jak i w dzień. Przepis dotyczy zarówno jazdy po drogach lokalnych, jak i przejazdu po autostradzie.

 
W terenie zabudowanym na Węgrzech obowiązek używania świateł istnieje w dzień w warunkach pogorszonej widoczności oraz w nocy w każdych warunkach. Kierując motocyklem na światłach jeździmy w każdych warunkach, zarówno w terenie zabudowanym jak i w terenie niezabudowanym.

 
Większość współczesnych samochodów i tak wyposażona jest w światła, które włączają się po włączeniu silnika więc poszukiwanie informacji o tym czy należy jeździć na światłach czy nie to przeżytek dla posiadaczy starych aut. W nowszych i tak o nich nie zapominamy, bo pozostają włączone.

 


 

Polecamy również: