Od ilu lat alkohol na Węgrzech i w Budapeszcie?

Wakacyjny wyjazd nie może się obyć bez skosztowania lokalnych wyrobów alkoholowych i destylatów. To też forma poznawania obcej kultury. Jeśli wybieracie się do Budapesztu to pewnie zastanawiacie się od ilu lat sprzedają alkohol na Węgrzech? Ile trzeba mieć lat by być pełnoletnim na tyle by kupić piwo, wino lub wódkę na Węgrzech? Sprawdzamy od ilu lat można pić alkohol w Budapeszcie.

Wyjazd do niektórych krajów przez osoby, które według polskiego prawa są pełnoletnie może skończyć się niemiłą niespodzianką, gdy w sklepie okaże się że alkoholu nie można kupić. Czy w Budapeszcie jest tak samo?

Jeśli nie macie jeszcze 21 lat ale macie już 18 to nie musicie się obawiać. Alkohol na Węgrzech i w Budapeszcie można spożywać od 18 roku życia. Od 18 roku życia można również kupić alkohol w sklepie lub zamówić w barze. Oczywiście mogą zdarzyć się kluby do których wpuszczają po ukończeniu 21 roku życia ale to zależy już od klubów.

 
Według prawa alkohol w Budapeszcie można kupić i spożywać mając 18 lub więcej lat. Alkohol można kupić wszędzie tak samo jak w Polsce. Zarówno w małych sklepach monopolowych jak i w dużych marketach. W Budapeszcie ani na Węgrzech nie ma prohibicji więc zakupów można dokonywać również w wieczorem, w nocy, czy rano.

 
Spytacie a co z handlem w niedzielę? My Wam na to – można! Handel w niedziele na Węgrzech nie jest zabroniony. Jeśli chcecie dowiedzieć się jaki alkohol warto spróbować w Budapeszcie przeczytajcie nasze zestawienie rzeczy, które warto kupić na Węgrzech.

 


 

Polecamy również: