Czy na Ukrainie można płacić euro? Czy wziąć euro?

Jeśli wybieracie się na Ukrainę i wiecie już jaka jest waluta na Ukrainie a mimo to zastanawiacie się czy na Ukrainie można płacić euro to dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie. Czy można brać euro na Ukrainę? Można ale po co…

 

Wnikliwi czytelnicy bloga wiedzą pewnie, że w wielu miejscach przy rejonie polskiej granicy z Ukrainą można płacić złotkami. Każdy kto był na Ukrainie orientuje się pewnie, że w kraju istnieje kult dolara. Dziś na szybko zastanowimy się jak jest z euro.
 
Jeśli zastanawiacie się czy na Ukrainie można płacić w euro to odpowiedź jest twierdząca – można. Taksówkarz, busiarz, sprzedawca na straganie zwykle zaakceptuje euro. W wielu sklepach też powinno się udać, nawet w hotelach. Tylko po co.
 
Niezależnie czy jesteśmy we Lwowie, Kijowie czy Odessie to euro jest wymienialne w kantorach na Ukrainie po kursie znacznie lepszym, niż kurs wymiany który zaproponuje nam sprzedawca. W niektórych miejscach płacąc kartą na Ukrainie można wybrać czy chcemy płacić w euro czy w hrywnach. Zwykle bardziej opłaca się płacić w hrywnach, więc to kolejny dowód na to, że nie warto.
 
Czy na Ukrainę bierzemy euro? Już raz pisaliśmy jakie pieniądze wziąć do Lwowa.

 


 
Polecamy również: