Czy Medziugorie jest w Unii Europejskiej? Czy to UE?

Czy Medziugorie jest w Unii Europejskiej? Czy to UE?

Medziugorie to jedno z ważniejszych miejsc kultu religijnego w Europie. Każdego roku do Medziugorie przybywają tysiące pielgrzymów. Wielu z nich zastanawia się czy Medziugorie jest w Unii Europejskiej. Czy Medziugorie to Unia Europejska? W jakim kraju jest Medziugorie?

 
Jeśli zastanawiacie się czy Medziugorie jest w Unii Europejskiej to mamy dla Was odpowiedź. Wystarczy rzut okiem na mapę by zauważyć, że Medziugorie to miasto w Bośni i Hercegowinie w kantonie hercegowińsko-neretwiańskim.
 
Wystarczy więc sprawdzić, czy Bośnia i Hercegowina są w Unii Europejskiej. Czy są? Nie, Bośnia i Hercegowina, a co za tym idzie również i Medziugorie, to nie Unia Europejska.
 
Warto jednak pamiętać; że Bośnia i Hercegowina od dłuższego czasu starają się o wejście do Unii Europejskiej. W 2008 roku podpisano umowę stowarzyszeniową między UE i Bośnią i Hercegowiną więc dzień w którym Bośnia i Hercegowina, a więc także Medziugorie, prędzej lub później nadejdzie.
 
Podsumowanie: czy Medziugorie jest w Unii Europejskiej? W tej chwili nie, ale Bośnia i Hercegowina w przyszłości znajdzie się pewnie w gronie państw UE.

 
Polecamy również: