Czy w Sylwestra można prać? Czy wolno prać?

Sylwester to ostatni dzień w roku kojarzący się przede wszystkim z tradycyjnym i hucznym witaniem Nowego Roku, często przy użyciu petard. Nie wszystkim kojarzy się z porządkami w domu dlatego też nie każdy wie czy w Sylwestra można prać. Dzisiaj sprawdzimy czy w Sylwestra można prać.

 

Teoretycznie pytanie o to czy w Sylwestra można prać jest jednym z najgłupszych pytań jakie można sobie postawić ale odpowiedź wcale nie jest taka prosta. Czy można prać?
 
Jeśli zastanowimy się czy w Sylwestra można pracować i czy jest to dzień wolny to oczywiście prać można bo nie jest to ani święto, ani dzień ustawowo wolny od pracy, ani nawet dzień w którym trzeba iść do kościoła.
 
Skąd więc to pytanie? Wokół Sylwestra narosło wiele głupich zabobonów i przesądów. W rozwiniętym społeczeństwie mało kto wierzy w tego typu rzeczy ale wciąż jeszcze są osoby według których w Sylwestra nie wolno prać prania bo nie można go suszyć.
 
Czy można prać w Sylwestra? Można. Można prać, można sprzątać, można robić co tylko się chce. Można też nie robić nic. Wszystkie tego typu pytania to tylko pytania o przesądy i zabobony.

 
Polecamy również: