Senegal – religia. W co wierzą? Czy to kraj Islamski?

Senegal należy do krajów o których wiedza w Polsce nie jest zbyt powszechna. Wiele osób zastanawia się jaka jest religia w Senegalu. W co wierzą w Senegalu? Czy Senegal to kraj Islamu? Sprawdźmy to!

 
Senegal to niewielki kraj leżący nad Oceanem Atlantyckim. Wiele osób zastanawia się jaka religia dominuje w Senegalu. Czy Senegal to kraj islamski?
 
Zdecydowanie tak! Według danych pochodzących z 2015 roku aż 89% mieszkańców Senegalu to wyznawcy Sunnizmu czyli jednego z trzech głównych odłamów Islamu. Członkowie innych nurtów Islamu w Senegalu stanowią kolejne 1,1%. Wyznawcy Islamu stanowią więc ponad 90% mieszkańców Senegalu!
 
Wśród pozostałych religii w Senegalu wymienić można 5,3% katolików oraz 0,2% wyznawców innych kościołów chrześcijańskich. Tradycyjne lokalne wierzenia wyznaje 4,1% mieszkańców Senegalu.
 
Członkowie religii innych niż wymienione to dalsze 0,2% mieszkańców. Tyle samo osób deklaruje się jako osoby, które nie należą do żadnej religii.
 
Większość mieszkańców Senegalu to wyznawcy Islamu ale warto jednak podkreślić, że Senegal nie jest państwem wyznaniowym i słynie z tolerancji religijnej. Wolność wyznania jest chroniona przez senegalskie prawo.

 
Polecamy również: