Ubezpieczenie do Grecji cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Grecja jest jednym z krajów najczęściej odwiedzanych przez turystów z Polski. Wiele osób wybierających się na wakacje do Grecji wie, że działa w niej EKUZ ale chce dodatkowo się ubezpieczyć i zastanawia się ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne do Grecji. Jaka jest cena ubezpieczenia do Grecji? Ile kosztuje tanie ubezpieczenie do Grecji, a ile takie pokrywające zdarzenia po alkoholu?

 

Grecja każdego roku przyciąga tysiące Polaków na wczasy. Kraj należy do Unii Europejskiej i działa w nim ubezpieczenie EKUZ ale to tylko ubezpieczenie zdrowotne. Wiele osób chce się więc ubezpieczyć dodatkowo np. wykupując OC, ubezpieczając bagaż czy decydując się na polisę pokrywającą wypadki pod wpływem substancji psychoaktywnej.
 
Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie do Grecji? Najtańsze dodatkowe ubezpieczenie turystyczne do Grecji to koszt w granicach 3,75 z dziennie jednak warto pamiętać, że takie ubezpieczenie pokrywa dość niskie koszty NNW i akcji ratowniczej, nie ma w nim ubezpieczenia OC, bagażu czy sprzętu sportowego lub wypadków pod wpływem alkoholu.
 
Droższe ubezpieczenia zawierające w sobie np. ubezpieczenie bagażu do dość niskiej kwoty 1500 zl to koszt około 4,70 zł za dzień.
 
Droższe ubezpieczenia turystyczne do Grecji pokrywające OC, OC sportowe, ubezpieczające sprzęt sportowy czy zdarzenia pod wpływem środka psychoaktywnego jakim jest alkohol to do Grecji wydatek rzędu 6,40-7 zł dziennie.
 
Najdroższe ubezpieczenia pokrywające koszty leczenia do kwot powyżej 1 mln zł z wysokim OC i OC sportowym do blisko 500 tysięcy złotych do Grecji to koszt dość wysoki. Najdroższe ubezpieczenia mające w sobie także ubezpieczenie bagażu do około 5000 zł to do Grecji koszt od 14 do nawet 20 złotych za dzień wakacji.
 
Warto pamiętać, że wiele firm ubezpieczeniowych traktuje jazdę na quadzie, pływanie motorówką czy nurkowanie już jako sporty, a czasem sporty ekstremalne więc warto brać to pod uwagę podczas zakupu ubezpieczenia do Grecji.
 
Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie na wakacje w Grecji? Najtańsze ubezpieczenia to koszt poniżej 4 złotych za dzień wczasów, a najdroższe ubezpieczenia do Grecji kosztują nawet pod 20 złotych za dzień. Warto pamiętać, że w Grecji obowiązuje EKUZ więc Polacy posiadający taką kartę są tam objęci ubezpieczeniem zdrowotnym.

 
Uwaga: w tekście nie ma żadnych linków afiliacyjnych, które często wykorzystywane są przez blogerów wycieczkowych zarabiających pieniądze na przekazywaniu tak zwanych “leadów”. Wszelkie ewentualne reklamy to reklamy automatyczne przy których nie zarabiamy nic na żadnych prowizjach. Ceny ubezpieczeń pochodzą z cenników różnych firm ubezpieczeniowych aktualnych na 2023 rok.

 
Polecamy również: