Kościół w skale w Budapeszcie Sziklatemplom. Cena biletu

Kościół w skale w Budapeszcie Sziklatemplom. Cena biletu

Wzgórze Gellerta w Budapeszcie jest jednym z częściej odwiedzanych punktów turystycznych ale nie każdy wie, że jest tu jeszcze jedna ciekawa atrakcja. Chodzi o skalną kaplicę, a właściwie cały skalny kościół w Budapeszcie. Ile kosztuje zwiedzanie kościoła z polskimi śladami? Gdzie jest skalny kościół?

 

Skalny kościół z polską kaplicą w Budapeszcie to Sziklatemplom pod adresem 1114 Budapest, Szent Gellért rakpart 1. Niestety zwiedzanie skalnego kościoła w Budapeszcie jest… płatne.
 

Budowa skalnego kościoła została podjęta przez Zakon Paulinów. Zbudowano go w 1931 roku. Skalny kościół jest miejscem o tyle ciekawym dla polskich turystów, że znajduje się tu replika obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej oraz płaskorzeźba św. Maksymiliana Marii Kolbego.
 
Ile kosztuje wstęp do skalnego kościoła? Na szczęście zwiedzanie nie jest drogie. Bilet normalny to koszt 750 HUF, bilet emerycki to koszt 650 HUF, a wstęp dla dzieci poniżej 10. roku życia jest darmowy. Ceny z cennika pochodzą z 2022 roku.
 
Skalny kościół w grocie na zboczu Góry Gellerta czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach od 9:30 do 19:30. Na oficjalnej stronie można zobaczyć również terminarz mszy świętych. Godziny otwarcia pochodzą z 2022 roku.

 
Warto przeczytać również: