Restauracja Tante Sophie Cafe Escargot – francuska kuchnia we Lwowie

Francuska restauracja Tante Sophie Cafe Escargot we Lwowie to najlepsza restauracja Lwowa w naszym rankingu oraz jedno z najlepszych miejsc do wypicia lampki wina we Lwowie. Pora więc wreszcie przybliżyć to bardzo dobre miejsce. Ile kosztuje jedzenie w Tante Sophie? Jakie jest menu? Sprawdzamy.
 

Restauracja Tante Sophie to wśród Polaków miejsce nieznane co automatycznie zaliczyć można do zalet tej miejscówki. Francuska restauracja znajduje się zaledwie kilka kroków od słynnego Atlasa czy kawiarni Poczta na Drukarskiej, zaraz obok burgerowni Delicateka, vis-a-vis hotelu Reikartz Medival. Po prawej stronie idąc od płyty Rynku.

 
Lwów - restauracja Tante Sophie
 

Wejście do Tante Sophie to przeniesienie się do zupełnie innego świata. W klimatycznym lokalu można poczuć się jak we Francji, a nie we Lwowie. Wnętrza w niebieskich odcieniach wyglądają zachęcająco aczkolwiek niewiele brakło, by były kiczowate. W restauracji gra francuska muzyka co nie każdemu może się spodobać.

 


Restauracja Tante Sophie – menu i ceny

Największą ciekawostką w Tante Sophie są śniadania, które w tym miejscu podawane są aż do godziny 14. W ich menu znalazły się chociażby tosty ze ślimakami po 120 UAH, tosty francuskie po 85 UAH oraz jajka po benedyktyńsku z wędzonym łososiem za 145 UAH. Polecamy też świeżo wypiekane croissanty (dostępne dopiero około godziny 11:00) wyceniane na 30 UAH. Lokal jest jednym z najlepszych miejsc na śniadanie we Lwowie.
 
Lwów - restauracja Tante Sophie
 

W menu Tante Sophie znalazły się przystawki – deska serów z karmelizowanymi orzechami po 250 UAH, foie grass za 250 UAH, tartinka za 90 UAH. Dania główne też nie są drogie. Zupa cebulowa 110 UAH, ravioli za 130 UAH, ośmiornica serwowana z ziemniakami (350 UAH), kaczka w owocach cytrusowych (175 UAH za 100 gramów), żabie udka za 210 czy typowy francuski gulasz blanquette za 155 UAH.

 

Restauracja podaje też sałatki – ot chociażby sałatka Cezar z żabimi udkami za 240 UAH, sałatka z gruszką i bekonem za 120 UAH czy sałatka ze ślimakami po 145 UAH albo nawet z ośmiornicą (280 UAH). W menu jest kilka mniejszych dań w menu dla dzieci. W Tante Sophie zjecie też wypiekaną na miejscu bagietkę (20 UAH) lub chleb oliwkowy z bazylią, pomidorami i czosnkiem za 45 UAH.

 

 

Na deser chociażby tarta cytrynowa za 70 UAH, gruszkowa tarta tatin za 90 UAH lub deser Parfait za 115 UAH. W Tante Sophie serwowana jest dobra kawa (np. z syropem lawendowym lub różanym) po 55 UAH (7,37 zł). Za zwykłą latte też płacimy 55 UAH. Herbata wyceniana jest na tyle samo. W tej samej cenie też domowe wino jeżynowe lub białe wytrawne oraz grappa.
 
Restauracja Tante Sophoe Lwów
 
Restauracja Tante Sophie znalazła się też w naszym rankingu miejsc w których warto pić wino we Lwowie. W karcie w Tante Sophoie znajdziecie wina z najróżniejszych zakątków świata w tym aż 12 gatunków sprzedawanych na kieliszki i kilkukrotnie więcej w butelkach.

 

Specjalnością zakładu są ślimaki podawane z 12 najróżniejszymi sosami. Za zestaw 6 ślimaków bez muszli płacimy 100 UAH, za 12 sztuk 200 UAH, z muszlami kosztują 10 UAH więcej.

 


Tante Sophie – podsumowanie

Lwów - restauracja Tante Sophie
 
Restauracja Tante Sophie we Lwowie jest w naszej opinii jednym z najlepszych miejsc w mieście. Kameralny lokal zwykle nie jest wypełniony przez turystów, a klienci zachowują się spokojnie i z klasą. Na słowa zasługi zasługuje tu obsługa restauracji, aczkolwiek nie wszyscy kelnerzy rozmawiają swobodnie po angielsku. W najgorszym wypadku pozostaje pokazywanie palcem w karcie menu.
 
Podawane tu posiłki są jednymi z najlepszych. Za naprawdę niewielkie pieniądze można tu spróbować naprawdę dobrych posiłków kuchni francuskiej, a francuskie restauracje takie jak chociażby Zazie Bistro w Krakowie do najtańszych przecież nie należą. Dania są smaczne i świeże. Do zalet Tante Sophie zaliczyć można też wypiekane na miejscu pieczywo oraz rogaliki, a także długi czas serwowania śniadań. Tante Sophie to w naszej opinii jedna z najlepszych restauracji we Lwowie.
 
Lwów - restauracja Tante Sophie
 
Wadą Tante Sophoe Cafe Escargot we Lwowie są bez wątpienia godziny otwarcia. Restauracja czynna jest od godziny 9:00 zaledwie do 22:00 naszego czasu, a więc dosyć krótko. Kuchnia kończy prace nieco wcześniej i przed zamknięciem można zamawiać już tylko ślimaki. We wnętrzu obowiązuje zakaz palenia. Można płacić kartą.
 

Polecamy również:

 


 

4 komentarze do “Restauracja Tante Sophie Cafe Escargot – francuska kuchnia we Lwowie”

  1. Bardzo fajnie prowadzisz blog, ale najbardziej irytujące jest to jak podajesz czas polski. Po co to komu? Ja będąc w Nowej Zelandii nie będę pisał, że restauracja jest czynna u nas w Polsce między 7 wieczorem, a 7 rano. Bez sensu. Podaje się zawsze czas miejscowy.

  2. Co kogo obchodzi ukraiński czas jade do Lwowa w sobote wracam w niedziele. Nie przestawiam zegarkow bo po co. Fajnie ze tu podawana jest normalna godzina

  3. Mój faworyt! Lokal nieco na uboczu, bardzo klimatyczny. Bardzo dobre wino, szeroki wybór. Jedzenie pyszne, świetna obsluga, a wypiekane na miejscu pieczywo wprost nie do opisania!

Dodaj komentarz