Restauracja Tante Sophie Cafe Escargot – francuska kuchnia we Lwowie

Restauracja Tante Sophie Cafe Escargot – francuska kuchnia we Lwowie

Francuska restauracja Tante Sophie Cafe Escargot we Lwowie to najlepsza restauracja Lwowa w naszym rankingu oraz jedno z najlepszych miejsc do wypicia lampki wina we Lwowie. Pora więc wreszcie przybliżyć to bardzo dobre miejsce. Ile kosztuje jedzenie w Tante Sophie? Jakie jest menu? Sprawdzamy.
 

Restauracja Tante Sophie to wśród Polaków miejsce nieznane co automatycznie zaliczyć można do zalet tej miejscówki. Francuska restauracja znajduje się zaledwie kilka kroków od słynnego Atlasa czy kawiarni Poczta na Drukarskiej, zaraz obok burgerowni Delicateka, vis-a-vis hotelu Reikartz Medival. Po prawej stronie idąc od płyty Rynku.

 
Lwów - restauracja Tante Sophie
 

Wejście do Tante Sophie to przeniesienie się do zupełnie innego świata. W klimatycznym lokalu można poczuć się jak we Francji, a nie we Lwowie. Wnętrza w niebieskich odcieniach wyglądają zachęcająco aczkolwiek niewiele brakło, by były kiczowate. W restauracji gra francuska muzyka co nie każdemu może się spodobać.

 

Restauracja Tante Sophie – menu i ceny

 
Największą ciekawostką w Tante Sophie są śniadania, które w tym miejscu podawane są aż do godziny 14. W ich menu znalazły się chociażby tosty ze ślimakami po 85 UAH, tosty francuskie po 70 UAH oraz jajka po benedyktyńsku z wędzonym łososiem za 120 UAH. Polecamy też świeżo wypiekane croissanty (dostępne dopiero około godziny 11:00) wyceniane na 20 UAH. Lokal jest jednym z najlepszych miejsc na śniadanie we Lwowie.
 
Lwów - restauracja Tante Sophie
 

W menu Tante Sophie znalazły się przystawki – deska serów z karmelizowanymi orzechami po 110 UAH (13,10 zł), foie grass za 250 UAH czy wędzona papryka za 85 UAH. Dania główne też nie są drogie. Zupa cebulowa za 80 UAH, ravioli za 110 UAH, a żabie udka za 180 UAH. Droższy jest łosoś po francusku (220 UAH) i tuńczyk (250 UAH). oraz muszle z kremowym sosem i niebieskim serem za 260 UAH (31 zł).

 

Restauracja podaje też sałatki – ot chociażby sałatka Cezar z żabimi udkami za 165 UAH (19,65 zł), sałatka z gruszką i niebieskim serem za 105 UAH czy sałatka ze ślimakami po 120 UAH. W menu jest kilka mniejszych dań w menu dla dzieci. W Tante Sophie zjecie też wypiekaną na miejscu bagietkę (15 UAH) lub chleb oliwkowy z bazylią, pomidorami i czosnkiem za 35 UAH.

 
Restauracja Tante Sophoe Lwów
 

Na deser chociażby tarta cytrynowa za 65 UAH, gruszkowa tarta tatin za 75 UAH lub deser Parfait za 80 UAH. W Tante Sophie serwowana jest dobra kawa (np. z syropem lawendowym lub różanym) po 45 UAH (5,40 zł). Za zwykłą lattę płacimy 30 UAH (3,50 zł). Herbata wyceniana jest na tyle samo. W tej samej cenie też domowe wino jeżynowe lub białe wytrawne oraz grappa. Restauracja Tante Sophie znalazła się też w naszym rankingu miejsc w których warto pić wino we Lwowie. W karcie w Tante Sophoe znajdziecie wina z najróżniejszych zakątków świata w tym aż 12 gatunków sprzedawanych na kieliszki i kilkukrotnie więcej w butelkach.

 

Specjalnością zakładu są ślimaki podawane z 12 najróżniejszymi sosami. Za zestaw 6 ślimaków bez muszli płacimy 80 UAH (9,50 zł) z muszlą kosztują 10 UAH więcej.

 

Tante Sophie – podsumowanie

Lwów - restauracja Tante Sophie
 
Restauracja Tante Sophie we Lwowie jest w naszej opinii jednym z najlepszych miejsc w mieście. Kameralny lokal zwykle nie jest wypełniony przez turystów, a klienci zachowują się spokojnie i z klasą. Na słowa zasługi zasługuje tu obsługa restauracji, aczkolwiek nie wszyscy kelnerzy rozmawiają swobodnie po angielsku. W najgorszym wypadku pozostaje pokazywanie palcem w karcie menu.
 
Podawane tu posiłki są jednymi z najlepszych. Za naprawdę niewielkie pieniądze można tu spróbować naprawdę dobrych posiłków kuchni francuskiej, a francuskie restauracje takie jak chociażby Zazie Bistro w Krakowie do najtańszych przecież nie należą. Dania są smaczne i świeże. Do zalet Tante Sophie zaliczyć można też wypiekane na miejscu pieczywo oraz rogaliki, a także długi czas serwowania śniadań. Tante Sophie to w naszej opinii najlepsza restauracja we Lwowie.
 
Lwów - restauracja Tante Sophie
 
Wadą Tante Sophoe Cafe Escargot we Lwowie są bez wątpienia godziny otwarcia. Restauracja czynna jest od godziny 9 do 22:00 naszego czasu, a więc dosyć krótko. Kuchnia kończy prace nieco wcześniej i przed zamknięciem można zamawiać już tylko ślimaki. We wnętrzu obowiązuje zakaz palenia. Można płacić kartą.
 


 
Polecamy również:

 

Powiązane wpisy

4 komentarze do wpisu „Restauracja Tante Sophie Cafe Escargot – francuska kuchnia we Lwowie

  1. Bardzo fajnie prowadzisz blog, ale najbardziej irytujące jest to jak podajesz czas polski. Po co to komu? Ja będąc w Nowej Zelandii nie będę pisał, że restauracja jest czynna u nas w Polsce między 7 wieczorem, a 7 rano. Bez sensu. Podaje się zawsze czas miejscowy.

  2. Co kogo obchodzi ukraiński czas jade do Lwowa w sobote wracam w niedziele. Nie przestawiam zegarkow bo po co. Fajnie ze tu podawana jest normalna godzina

  3. Mój faworyt! Lokal nieco na uboczu, bardzo klimatyczny. Bardzo dobre wino, szeroki wybór. Jedzenie pyszne, świetna obsluga, a wypiekane na miejscu pieczywo wprost nie do opisania!

Możliwość komentowania jest wyłączona.

Lwów - panorama
Panoramy przedwojennego Lwowa. Stare zdjęcia i pocztówki

Culinary Studio Kryva Lypa (Krzywa Lipa), Pasaż Krzywa Lipa 8, Lwów

Ceny w Amsterdamie
Ceny w Holandii, ceny w Amsterdamie: sklepy, restauracje, kawiarnie, marihuana

Zamknij