Cukiernia we Lwowie – Granny’s Bakery przy Ormiańskiej 27

Na blogu zwykle opisujemy znane i nieznane atrakcje turystyczne we Lwowie oraz kawiarnie i restauracje. Teraz czas na coś innego – cukiernię we Lwowie. Cukierno-kawiarnia Granny’s Bakery to jedno z nowszych miejsc w mieście. Obok drzwi pastelowo wykończonego lokalu przy ul. Ormiańskiej przechadza się wielu turystów i mieszkańców Lwowa ale niewielu decyduje się na wejście do środka. Co można dostać w cukierni Granny’s Bakery?

 
Granny’s Bakery to mały klaustrofobiczny wręcz lokal znajdujący się przy jednej z najsłynniejszych ulic we Lwowie. Wnętrze wykończone jest w pastelowych kolorach. Dominuje błękit i blady róż. Wystrój na czele z ustawioną przy ladzie niebieską lodówką i ekspresem lekko przywodzi na myśl styl w którym wychowywało się pokolenie baby boomers – lat 50-tych ubiegłego wieku. Kelnerki ubrane w schludne fartuszki dodają uroku i tylko muzyka w niczym nie przypomina powojennego rock and rolla. Uroku dodaje widoczna w lokalu kuchnia.

 

Cukiernia Granny’s Bakery – ceny i menu


 
Biszkopt z jagodami za 40 UAH za 100 gramów, babeczka z karmelem po 22 UAH, zefir za 20 UAH, eklery (karmelowe za 34 UAH, czekoladowe za 29 UAH, waniliowe za 24 UAH), Tort Esterházy za 49 UAH za 100 gramów, babeczki z jagodami lub owocami sezonowymi po 39 UAH czy tort Oreo za 59 UAH. Do tego na przykład deser Panna Cotta za 69 UAH. W sprzedaży też estetycznie zapakowany zestaw ciasteczek i pianek za 120 UAH i kruche ciasteczka w granicach 15-30 UAH za sztukę.

 

W menu szeroki wybór kawy i herbaty w przystępnej cenie. Za latte nawet przy niskim kursie złotówki we Lwowie płacimy w granicach 8 zł. Ciastkarnia Granny’s Bakery to propozycja znacznie tańsza na przykład od jednej z naszych ulubionych kawiarni Cabinet czy tzw. Apteki Mikolascha. A

 
cukierna we lwowie
 
Na szczęście w tym wypadku za niską ceną wcale nie idzie niska jakość serwowanych produktów. Podczas ostatniego wyjazdu do Lwowa Granny’s Bakery stało się ulubionym miejscem by o poranku kupić tu świeże ciastko na wynos.

 

W kawiarni kosztowaliśmy wszystkich rodzajów eklerów, kilku rodzajów ciastek, kilku tortów i kawę. Wszystkie ze sprzedawanych ciastek stoją na dobrym poziomie, a stosunek ich ceny do jakości jest ponadprzeciętnie dobry. Masa tortowa po wyjęciu z lodówki po pewnym czasie zaczyna się roztapiać. W kremach nie czuć chemicznych polepszaczy.

 
cukierna we lwowie

 
Jedynie eklery mogłyby być nieco lepsze, ale z drugiej strony za 5 złotych (przy rekordowo wysokim kursie hrywny jesienią 2019 roku) nie można narzekać na ich jakość. Jedynym zgrzytem są liście mięty na jagodowej babeczce. Lepiej zjeść bez nich.

 

Podsumowanie

cukiernia we lwowie
 
To dość nowa kawiarnia otwarta kilka miesięcy temu. Poza atrakcyjnym szyldem próbuje promować się naprawdę ładnie prowadzonym kontem na Instagramie ale tłumów tu nie ma i jeśli ich nie będzie to pewnie cukiernia zniknie tak szybko jak się pojawiła.
 
Cukiernia Granny’s Bakery czynna jest codziennie od 9:00 do 22:00 naszego czasu. Można płacić kartą ale ze względu na grube mury na połączenie z bankiem czeka się wieki.

 


 

Polecamy również: