Temperatura wody w Dubrowniku. Kiedy najlepiej się kąpać?

Dubrownik jest jednym z najpopularniejszych miast w Chorwacji za sprawą słynnych zabytków, ale nie wszyscy wybierają Dubrownik z powodu atrakcji. Dla niektórych turystów to idealne miejsce na kąpiele. Wiele osób zastanawia się jaka jest temperatura wody w Dubrowniku. Kiedy najlepiej jechać do Dubrownika by morze było ciepłe? Ile jest stopni w wodzie w Dubrowniku? Oto temperatury przez cały rok.

Dubrownik to słynny Chorwacji kurort położony nad morzem Adriatyckim. W samym Dubrowniku plaż jest niewiele ale w okolicy znaleźć można sporo miejsc na kąpiel w morzu. Jakie są temperatury wody w Dubrowniku i okolicy?

 


Dubrownik temperatura wody w styczniu

Jaka jest temperatura wody w styczniu w wodach koło Dubrownika? Jeśli z początkiem roku wybieracie się do Chorwacji to woda nie będzie bardzo ciepła, ale nie będzie tak lodowata jak w Bałtyku. W styczniu można spodziewać się średniej temperatury wody w granicach 14,1 stopni Celsjusza. Czasem jest chłodniej – około 12-13 stopni, a czasem cieplej w granicach 15,7 stopni Celsjusza.

 


Dubrownik temperatura wody w lutym

W lutym temperatura wody w okolicy Dubrownika również należy do najniższych w ciągu roku. Średnio w lutym możemy spodziewać się 14,2 stopni Celsjusza. Minimum to w granicach 13,3 stopni, a maksymalnie temperatura dochodzi zaledwie do 15,1 stopni Celsjusza czyniąc luty najchłodniejszym miesiącem jeśli chodzi o temperaturę wody.

 


Dubrownik temperatura wody w marcu

Dubrownik w marcu to wciąż dość chłodna woda. W marcu możemy spodziewać się średniej temperatury wody w granicach 14,4 stopni Celsjusza. Minimalnie można spodziewać się 13,4 stopni, a maksymalne temperatury dochodzą do 15,4 stopni. To wciąż zbyt mało by kąpać się swobodnie.

 


Dubrownik temperatura wody w kwietniu

Temperatura wody w Dubrowniku w kwietniu notuje już wzrosty. Średnio można spodziewać się 15,6 stopni Celsjusza ze spadkami do 14,2 stopni Celsjusza. W cieplejszych kwietniowych dniach temperatura wody może dochodzić do nieco ponad 17 stopni Celsjusza.

 


Dubrownik temperatura wody w maju

Maj w Dubrowniku to coraz lepsza pogoda i coraz wyższa temperatura wody. Woda w Dubrowniku w maju ma średnio 18,7 stopni Celsjusza, najniższe temperatury to granice 15,4 stopni Celsjusza, a najwyższe temperatury przekraczają 22 stopnie. To już wystarczająco dużo by myśleć o krótkich kąpielach w morzu.

 


Dubrownik temperatura wody w czerwcu

Temperatura wody w czerwcu w Dubrowniku nadaje się już do kąpania. Średnio można spodziewać się 23,1 stopni Celsjusza. Temperatura wody w najgorszych przypadkach sięga około 20,1 stopni, a w najcieplejszych momentach nawet 26,2 stopni Celsjusza. W czerwcu można kąpać się z powodzeniem.

 


Dubrownik temperatura wody w lipcu

Początek lata w Dubrowniku to jeszcze wyższa temperatura wody. Woda w lipcu w Dubrowniku ma średnio 25,5 stopni Celsjusza ze spadkami do 23,2 stopni i maksymalnymi temperaturami dochodzącymi prawie do 28 stopni Celsjusza.

 


Dubrownik temperatura wody w sierpniu

Temperatura wody w sierpniu w Dubrowniku w Chorwacji również nadaje się do kąpieli. W sierpniu Adriatyk ma tu średnio 25,4 stopni Celsjusza ze spadkami do 23,1 stopni. Najwyższe temperatury wody w sierpniu to koło 27,8 stopni Celsjusza. Wystarczająco dużo by kąpać się bez obaw w komfortowych warunkach.

 


Dubrownik temperatura wody we wrześniu

Czy we wrześniu w Dubrowniku można się kąpać? Temperatura wody we wrześniu zaczyna spadać, średnio osiągając 24,3 stopni Celsjusza, przy minimum wynoszącym 21,4 stopni i maksimum wynoszącym 27,2 stopni Celsjusza. We wrześniu można się kąpać ale im bliżej jesieni tym robi się chłodniej i mniej komfortowo.

 


Dubrownik temperatura wody w październiku

Październik w Dubrowniku to spadek temperatury wody do średniej wynoszącej jedynie 20,7 stopni Celsjusza. To wciąż wystarczająco na krótkie kąpiele ale nie jest to już zbyt dużo. Najniższe temperatury wody w październiku to 18,1 stopnia, a najwyższe to nieco ponad 23 stopnie Celsjusza.

 


Dubrownik temperatura wody w listopadzie

Listopad to już nieco za późno na kąpiel w Dubrowniku w Chorwacji. Temperatura wody średnio sięga 18,2 stopni Celsjusza, ale można spodziewać się chłodniejszych dni z temperaturą w okolicy 16 stopni. Maksymalna średnia dla temperatury wody w listopadzie to 20,1 stopni, więc szału nie ma.

 


Dubrownik temperatura wody w grudniu

Grudzień zalicza się już do dość chłodnych miesięcy jeśli chodzi o temperaturę wody w Dubrowniku. Średnio można spodziewać się 15,7 stopni Celsjusza, ale temperatura wody może spadać do około 13 stopni. Maksymalne temperatury wody w grudniu osiągają nieco poniżej 18 stopni. Kąpać się można, ale nie są to idealne warunki na długie kąpiele w wodzie.

 
Polecamy również: