Zatkane uszy po locie samolotem – jak odetkać? Co robić?

Zatkane uszy po locie samolotem – jak odetkać? Co robić?

Latanie samolotem nie dla każdego jest czystą przyjemnością. Wielu pasażerów linii lotniczych uskarża się na przeróżne dolegliwości związane z podróżowaniem samolotem. Do najbardziej powszechnych należy bez wątpienia efekt zatkanych uszu w czasie lotu samolotem, który u niektórych osób utrzymuje się nawet długo po lądowaniu. Jak poradzić sobie z zatkanymi uszami w czasie lotu samolotem? Co na zatkane uszy? Jak odetkać uszy w samolocie?

 
Co zrobić gdy zatkają się uszy w samolocie? Co stosować na zatkane uszy? Istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z zatkanymi uszami podczas lotu samolotem. Jednym z najlepszych jest zatkanie nosa i próba wydmuchania przez niego powietrza. Jeżeli to nie pomoże, możemy skorzystać z innych sposobów. Jakimi?
 
Niektórzy podróżni stosują gumę do żucia lub ciągłe picie wody. Czy żucie gumy pomaga na zatkane uszy? Tak! Jest popularnym sposobem na zatkane w czasie lotu uszy. Polecamy żucie gumy do żucia (np. guma Turbo). Uruchomienie w ten sposób mięśni oraz kości w twarzy pomoże w odetkaniu uszu. Gumę można zamienić oczywiście na dowolny inny, w miarę twardy pokarm.
 
Możecie również spróbować wywołać u siebie ziewanie – w ten sposób wiele osób radzi sobie z zatkanymi w czasie lotu uszami.
 
Co zrobić z zatkanymi uszami po locie samolotem? Nawet jeśli w czasie lotu wszystko było w porządku może zdarzyć się, że przez gwałtowne zmiany w środowisku w którym przebywam wrażenie zatkanych uszu będzie towarzyszyć nam również po locie samolotem. Jeśli objaw ten utrzymuje się przez kilka godzin nie ma się czego obawiać – to sytuacja, która może się przytrafić. Jeśli uszy zatkane są dłużej warto wybrać się do lekarza!

 
Polecamy również: