Czy w Bułgarii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Czy w Bułgarii działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Bułgaria od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród Polaków wybierających się na wakacje. Wiele osób planujących wczasy w Bułgarii zastanawia się czy w Bułgarii działa EKUZ. Czy EKUZ jest w Bułarii? Czy Bułgaria akceptuje EKUZ? Czy potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Sprawdźmy to!

 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego znana pod skrótem EKUZ jest kartą uprawniającą do korzystania z publicznej opieki zdrowotnej w krajach ją akceptujących. Wykorzystując EKUZ możemy skorzystać z publicznej opieki zdrowotnej w odwiedzanym kraju, a następnie zwrócić się do NFZ o zwrot poniesionych kosztów.
 
Czy w Bułgarii jest EKUZ? Tak, Bułgaria jest jednym z krajów, które akceptują wydawane w Polsce karty EKUZ. Polacy jadąc do Bułgarii mogą skorzystać z pomocy mając ze sobą wyrobioną wcześniej kartę i tak samo mogą zrobić odwiedzający Polskę Bułgarzy.
 
Czy do Bułgarii potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne? Warto pamiętać, że EKUZ nie jest tym samym co ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii. Dodatkowe ubezpieczenie może mieć w sobie na przykład OC, OC sportowe, NNW czy pokrycie kosztów ewentualnej akcji ratowniczej.
 
Wielu turystów nie potrzebuje dodatkowego ubezpieczenia do Bułgarii ale jeśli chcemy uprawiać sport, a zwłaszcza sporty ekstremalne, ubezpieczyć bagaż albo kupić ubezpieczenie pokrywające ewentualne szkody wyrządzone przez nas na urlopie to warto zainteresować się zakupem ubezpieczenia do Bułgarii.
 
Podsumowanie: czy w Bułgarii działa EKUZ? Tak, Polacy jadący na wczasy do Bułgarii mogą skorzystać z opieki zdrowotnej używając karty EKUZ wydanej w naszym kraju.

 
Polecamy również: