Czy na Malcie działa EKUZ? Czy trzeba ubezpieczenie turystyczne?

Malta to ciekawa destynacja turystyczna od lat przyciągająca wielu Polaków chociaż nie jest to jeszcze prawdziwy turystyczny hit dlatego też wiedza o wyjazdach na Maltę nie jest powszechna. Wiele osób planujących wczasy na Malcie zastanawia się czy na Malcie działa EKUZ. Czy Malta akceptuje EKUZ? Czy na Maltę trzeba ubezpieczenie turystyczne?

 

EKUZ to skrót od Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (ang. European Health Insurance Card – EHIC), która umożliwia dostęp do publicznej opieki medycznej w państwach Unii Europejskiej oraz w niektórych innych państwach europejskich. Karta EKUZ daje prawo do korzystania z niektórych świadczeń zdrowotnych podczas pobytu za granicą na takich samych warunkach. Karta EKUZ jest wydawana bezpłatnie przez krajowe instytucje ubezpieczeniowe, np. w Polsce przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Czy działa na Malcie?
 
Odpowiedź na pytanie: Czy na Malcie działa EKUZ jest twierdząca. Na Malcie można użyć EKUZ by później ubiegać się o zwrot kosztów leczenia w NFZ. Czy znaczy to, że na Maltę nie trzeba ubezpieczenia turystycznego?
 
Wielu osobom wybierającym się na Maltę wystarcza EKUZ ale warto podkreślić, że EKUZ nie jest tym samym co ubezpieczenie turystyczne. W dodatkowym ubezpieczeniu możemy mieć na przykład OC, sportowe OC, NNW, ubezpieczenie bagażu czy na przykład polisę od kosztów akcji ratowniczej czy innych przypadków, których EKUZ nie refunduje.
 
Podsumowanie: czy na Malcie działa EKUZ? Tak, na Malcie działa karta EKUZ ale jadąc na wakacje i tak warto zastanowić się nad wykupieniem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego na Maltę.

 
Polecamy również: