Dubrownik pogoda luty. Jaka temperatura? Czy warto?

Dubrownik pogoda luty. Jaka temperatura? Czy warto?

W lutym pogoda w Polsce nie napawa optymizmem dlatego wielu polskich podróżników szuka w lutym ciepłego miejsca na wyjazd. Wiele osób zastanawia się jaka jest temperatura i pogoda w Dubrowniku w lutym. Czy warto jechać do Dubrownika? Ile jest stopni? Sprawdźmy to!

 

Czy w lutym w Dubrowniku jest ciepło? Krótka odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Luty w Dubrowniku to drugi najchłodniejszy miesiąc.
 
Jaka jest pogoda? Z początkiem lutego średnia temperatura w Dubrowniku wynosi 12 stopni Celsjusza i utrzymuje się na tym poziomie prawie przez cały miesiąc. Pod koniec lutego można spodziewać się średnio 13 stopni Celsjusza.
 
Wieczory, noce i poranki są zimne w Dubrowniku w lutym. Nocą można średnio spodziewać się 6 stopni Celsjusza w pierwszej połowie miesiąca i średnio 13 stopni pod koniec lutego.
 
W lutym w Dubrowniku średnia opadów przekracza 110 milimetrów więc zdecydowanie nie jest to dobry okres na wyjazd dla osób, które szukają dobrej pogody.
 
Podsumowanie: czy warto jechać do Dubrownika w lutym? Jeśli szukamy ciepłej i słonecznej destynacji turystycznej na urlop w lutym to Dubrownik w Chorwacji nie należy do tych, którymi warto się interesować.

 
Polecamy również: