Jakie pieniądze są Estonii? Estonia waluta? Czy jest euro?

Polacy rzadko jeżdżą do Estonii więc wiedza o Estonii nie jest zbyt powszechna. Wiele osób zastanawia się jaka jest waluta w Estonii. Jakie pieniądze są w Estonii? Jaką walutę zabrać do Estonii? Czy w Estonii jest euro? Sprawdźmy to!

 
Jeśli zastanawialiście się jaka jest waluta w Estonii to odpowiedź na to pytanie jest prosta: waluta w Estonii to euro. Odpowiedź na pytanie jakie pieniądze zabrać do Estonii jest więc dość oczywista. Nie każdy wie jednak jakie były pieniądze w Estonii przed wprowadzeniem euro.
 
Przed wprowadzeniem euro w Estonii walutą była korona estońska o kodzie walutowym EEK. Korona estońska była używana do 31 grudnia 2010 roku, a ostatnie korony zniknęły z obiegu 14 stycznia 2011 roku.
 
Korona estońska dzieliła się na 100 senti. W obiegu były monety o nominałach 5, 10, 20 i 50 senti oraz 1 i 5 koron oraz banknoty 1, 2, 5, 10, 25, 50, 100 oraz 500 koron.
 
Podsumowanie: jakie pieniądze są w Estonii? Estonia od lat używa już wspólnej europejskiej waluty euro. Przed euro w Estonii płacono w koronach estońskich.

 
Polecamy również: