Ubezpieczenie do Bułgarii cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Ubezpieczenie do Bułgarii cena. Ile kosztuje ubezpieczenie wczasów?

Od wielu już lat wyjazdy do Bułgarii są jednymi z ulubionych rozrywek podróżników z Polski. Wiele osób planujących urlop w Bułgarii zastanawia się nad zakupem dodatkowego ubezpieczenia turystycznego. Ile kosztuje ubezpieczenie podróżne do Bułgarii? Jaka jest cena ubezpieczenia do Bułgarii? Ile kosztuje najtańsze ubezpieczenie do Bułgarii? Sprawdźmy to!

 

Na początku warto podkreślić, że Bułgaria podobnie jak i Polska należy do Unii Europejskiej więc Polacy posiadający kartę EKUZ mają w Bułgarii ubezpieczenie zdrowotne. Wiele osób chce jednak kupić sobie dodatkowe ubezpieczenie do Bułgarii. Ile to kosztuje?
 
Cena ubezpieczenia wakacji w Bułgarii zależy od wielu czynników m.in. od kwoty na jaką da się ubezpieczyć, od tego czy ubezpieczenie pokrywa uprawianie sportów, sportów ekstremalnych, ma OC, OC sportowe czy NNW i ubezpieczenie bagażu. Najtańsze ubezpieczenia nie mają tego typu rzeczy. Ile kosztują?
 
Najtańsze ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii to koszt w granicach 3,75-3,80 za dzień wakacji. Zwykle tego typu ubezpieczenia pokrywają poniżej 100 000 PLN kosztów leczenia i około 15 000 NNW, bywają też ze zdarzeniami pod wpływem alkoholu ale rzadko.
 
Droższe ubezpieczenia pokrywające koszty leczenia do około 100-150 tysięcy złotych, niewielką kwotę ubezpieczenia bagażu, zdarzenia pod wpływem alkoholu i NNW do około 20 000 zł to do Bułgarii koszt w granicach 5,70 zł za dzień.
 
Jeśli chcemy uprawiać sport, sporty ekstremalne, posiadać ubezpieczenie OC, OC sportowe i ubezpieczyć się na wyższą kwotę, a także mieć ubezpieczenie bagażu do dość niskiej kwoty nieco ponad 2000 zł to musimy wydać na ubezpieczenie do Bułgarii około 6,40 zł za dzień pobytu.
 
Najdroższe ubezpieczenia turystyczne do Bułgarii z wysokimi kwotami OC, OC sportowego, ubezpieczające sprzęt sportowy i bagaż do kwot około 6000 zł i koszty medyczne nawet sporo powyżej 1 mln zł są już dość drogie. Za takie ubezpieczenie turystyczne do Bułgarii przyjdzie nam zapłacić nawet powyżej 14-15 zł za dzień pobytu.
 
Warto pamiętać, że dla wielu ubezpieczycieli nawet pływanie łódką bywa zaliczane do sportów więc jeśli planujemy tego typu aktywności w Bułgarii to żeby ubezpieczenie działało musimy kupić takie pokrywające aktywności sportowe. 

Podsumowanie: ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne na wakacje w Bułgarii?
Najtańsze ubezpieczenie do Bułgarii kosztować będzie poniżej 4 złotych za dzień, a najdroższe kosztują około 14 złotych, a nawet więcej, za dzień pobytu w Bułgarii.

 
W tekście powyżej nie ma żadnych linków afiliacyjnych, które często wykorzystywane są przez blogerów wycieczkowych zarabiających pieniądze na przekazywaniu tak zwanych “leadów” za zakupy ubezpieczeń.
 
Wszelkie ewentualne reklamy to reklamy automatyczne przy których nie zarabiamy nic na żadnych prowizjach. Ceny ubezpieczeń pochodzą z cenników różnych firm ubezpieczeniowych aktualnych na 2023 rok.

 
Polecamy również: