Czy Egipt jest w Unii Europejskiej? Czy Egipt to Unia?

Czy Egipt jest w Unii Europejskiej? Czy Egipt to Unia?

Egipt to tania i przepiękna destynacja turystyczna często wybierana przez podróżników z Polski na wakacje All Inclusive. Wiele osób planujących wczasy w Egipcie zastanawia się czy Egipt jest w Unii Europejskiej. Czy Egipt to Unia Europejska? Czy należy do UE? Sprawdźmy to!

 

Kwestia tego czy dany kraj należy do Unii Europejskiej jest czasem jednym z decydujących czynników decydujących o miejscu wakacji. Dzięki UE można podróżować do wielu krajów bez paszportu. Czy Egipt więc należy do Unii Europejskiej?
 
Unia Europejska to gospodarczo-polityczny związek 27 krajów znajdujących się w Europie. Egipt nie znajduje się w Europie i nie należy do Unii Europejskiej. Być może samo położenie Egiptu nie mogłoby być przeszkodą we wstąpieniu do UE ale Egipt nie jest w Unii Europejskiej i niewiele wskazuje na to, że Egipt kiedyś wejdzie do Unii Europejskiej.
 
Egipt współpracuje z Unią Europejską m.in. w partnerstwie PRIMA czyli partnerstwie w dziedzinie badań naukowych i innowacji w regionie Morza Śródziemnego. Egipt posiada też swoją delegację w Unii Europejskiej. Egipt w 1977 roku podpisał też umowę o partnerstwie z EWG, a w 2001 roku umowę o partnerstwie z UE.
 
Podsumowanie: czy Egipt należy do Unii Europejskiej? Nie, Egipt nie należy do krajów znajdujących się w Unii Europejskiej dlatego też warto pamiętać o posiadaniu paszportu do Egiptu. Warto też dowiedzieć się czy są wizy do Egiptu, a także ile kosztuje ubezpieczenie do Egiptu.

 
Polecamy również: