Czy w Egipcie poligamia jest legalna? Ile żon można mieć w Egipcie?

Czy w Egipcie poligamia jest legalna? Ile żon można mieć w Egipcie?

Kraje Arabskie słyną z konserwatywnych wartości i ścisłego przestrzegania zasad Koranu dlatego też wielu turystów i turystek zastanawia się ile żon można mieć w Egipcie? Czy w Egipcie jest poligamia? Jaka jest maksymalna liczba żon, które można posiadać w Egipcie? Czy można mieć dwie? Czy można trzy? A może można cztery? Sprawdźmy to!

 

Odpowiedź na pytanie: czy w Egipcie poligamia jest legalna brzmi oczywiście: tak! W Egipcie poligamia jest legalna jednak jest to temat dość kontrowersyjny.
 
Ile można mieć żon w Egipcie? W Egipcie można posiadać nie jedną, nie dwie, nie trzy ale aż cztery żony. Czy poligamia jest jednak powszechna? Według danych pochodzących z 2020 roku w Egipcie zamieszkałym przez 109,3 miliona osób związki poligamiczne stanowią mniej niż 1% wszystkich muzułmańskich małżeństw.
 
W większości przypadków związki poligamiczne mają miejsce gdy umiera zaślubiony mężczyzna, a jeden z jego braci troszczy się o wdowę i zawiera z nią święty związek małżeński. Inne przypadki to sytuacje w których pierwsza wybranka serca nie może powić potomka.
 
By móc wejść w poligamiczny związek małżeński w Egipcie konieczna jest zgoda sądu rodzinnego oraz powiadomienie pierwszej żony o swoich zamiarach. Pierwsza kobieta musi wyrazić zgodę lub zachować milczenie lub nie stawić się w sądzie co jest równoznaczne z wyrażeniem zgody.
 
W razie gdy pierwsza żona nie wyraża zgody może zostać przeprowadzone postępowanie rozwodowe, a mężczyzna zmuszony jest do złożenia depozytu na rzecz kobiety, którą zostawia.
 
Podsumowanie: czy w Egipcie jest poligamia? Poligamia w Egipcie jest legalna ale jest zjawiskiem wyjątkowo rzadkim.

 
Polecamy również: