Czy żelem pod prysznic można myć włosy? Czy można myć głowę?

Czy żelem pod prysznic można myć włosy? Czy można myć głowę?

Udając się w podróż można zapomnieć o spakowaniu kosmetyczki pełnej wszystkich potrzebnych przyborów albo po prostu zapomnieć spakować butelki szamponu. Co wtedy robić? Czym umyć włosy i głowę jeśli nie mamy szamponu? Wiele osób zastanawia się czy można myć włosy żelem pod prysznic. Co się stanie jeśli umyjemy włosy żelem pod prysznic? Czym jeszcze można myć włosy i głowę gdy nie ma się szamponu? Czy można mydłem? Sprawdźmy to.

 

Jeśli zabrakło Wam szamponu a właśnie wypada niedziela niehandlowa, jeśli wyjechaliście w podróż i butelka szamponu została w domu to są na szczęście inne możliwości. Najprostszym rozwiązaniem jest po prostu żel pod prysznic. Czy żelem pod prysznic można myć włosy? Jeszcze jak! Generalnie składniki żelu pod prysznic są podobne do składników szamponów. Różnicą jest procentowy rozkład składników. Żel pod prysznic zawiera nieco mniej środków powierzchniowo czynnych od szamponu ale generalnie można nim zastąpić szampon.
 
Włosy można myć żelem pod prysznic nawet jeśli na jego etykietce nie napisano, że jest to żel pod prysznic 2w1 zawierający też szampon. Żel może być nieznacznie mniej skuteczny więc można na przykład spróbować umyć głowę o raz więcej, niż robimy to szamponem. Zastanawiacie się pewnie czy można użyć szamponu jako żelu pod prysznic.
 
Tutaj – właśnie ze względu na inne stężenie składników – sprawa nie jest już tak oczywista. Szampon jest środkiem “myjącym mocniej” więc nie nadaje się do mycia ciała. Oczywiście nikt nie umrze od umycia ciała szamponem do włosów ale ze względu na inne proporcje składników mycie się szamponem może doprowadzić do wysuszenia skóry czy swędzenia. Szampon myje skuteczniej i nie jest polecany do skóry.
 
Co jeśli nie mamy ani szamponu ani żelu pod prysznic? Czy można umyć włosy mydłem? Jeśli nie macie ani szamponu ani żelu pod prysznic to nic się nie stanie jeśli włosy umyje się mydłem. Po umyciu można mieć nieco inne odczucie niż po użyciu szamponu ale tragedia się nie stanie.
 
Co użyć zamiast szamponu? Jeśli w domu został szampon a zabraliście ze sobą odżywkę to… jeśli jest to odżywka dobrze pieniąca się i do spłukiwania to również ma potencjał na czyszczenie włosów i może stać się ekwiwalentem szamponu.

 
Polecamy również: