Czy w styczniu w Egipcie można się kąpać? Temperatura wody

Czy w styczniu w Egipcie można się kąpać? Temperatura wody

Zimowe miesiące w Polsce każdemu mogą dać się we znaki dlatego też wielu turystów szuka destynacji w których w zimie jest ciepło. Jedną z nich jest oczywiście Egipt. Wiele osób planujących wyjazd do Egiptu w styczniu zastanawia się czy w Egipcie można kąpać się w styczniu. Jaka jest temperatura wody w Egipcie w styczniu? Sprawdźmy temperaturę w kurortach takich jak Hurghada, Szarm el-Szejk czy Marsa Alam.
 

Jeśli planujecie wyjazd do Egiptu w styczniu to wiecie już pewnie, że pogoda w Egipcie w styczniu jest bardzo dobra. Do wysokich należą też temperatury wody w morzu zarówno w kurortach nad brzegiem Morza Śródziemnego jak i Morza Czerwonego można z powodzeniem się kąpać. Jaka jest temperatura wody w styczniu w Egipcie?
 
W kurorcie Hurghada można spodziewać się temperatury wody w granicach od 21,6 do maksymalnie 24,8 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody w styczniu w Hurghadzie to 23 stopnie Celsjusza. Wystarczająco do kąpieli.
 
W słynnym kurorcie Szarm el-Szejk w styczniu również da się kąpać, a woda jest nawet cieplejsza. W popularnym Sharm możemy spodziewać się temperatur w granicach od 21,6 do nawet 25 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wodz w Sharm w styczniu to aż 23,2 stopnie Celsjusza.
 
Jednym z bardziej popularnych kurortów w Egipcie jest też Marsa Alam. Tutaj temperatura wody to od około 21,9 do aż 24,9 stopni Celsjusza. Średnia temperatura wody to w styczniu 23,1 stopni Celsjusza.
 
W pozostałych miejscowościach w Egipcie również można spodziewać się wysokich temperatur. W styczniu woda w Morzu Czerwonym jest cieplejsza niż w Morzu Śródziemnym ale nawet nad Morzem Śródziemnym w Egipcie można spodziewać się temperatur w okolicach 20 do nawet 21 stopni Celsjusza więc źle nie jest!

 
Polecamy również: