Czy w Egipcie są skorpiony? Czy kąsają turystów?

Czy w Egipcie są skorpiony? Czy kąsają turystów?

Wyjazd do Egiptu to podróżnicze marzenie wielu Polaków. Osoby, które jeszcze nigdy nie były w Egipcie często zastanawiają się czy w Egipcie są skorpiony. Czy skorpiony w Egipcie są niebezpieczne? Czy skorpiony w Egipcie atakują turystów? Czy są niebezpieczne dla zdrowia i życia? Sprawdźmy to!

 

Czy w Egipcie są skorpiony? Tak! W Egipcie żyją jedne z najbardziej niebezpiecznych gatunków skorpionów z gatunku androctonus. Skorpiony te dorastają do około 10 centymetrów długości, a ich ukąszenie może być śmiertelne dla ludzi.
 
W 2021 roku z powodu ulewnych deszczy i burz w okolicy miasta Asuan skorpiony wypędzone ze swoich naturalnych siedlisk wpełzły do miasta i stały się zagrożeniem dla mieszkańców.
 
W wyniku plagi skorpionów ukąszonych zostało ponad 500 mieszkańców miasta, a przynajmniej 3 osoby poniosły śmierć. Na szczęście sytuacje takie nie zdarzają się zbyt często.
 
Zwykle skorpiony w Egipcie spotkać można na obszarach pustynnych. Stworzenia te kryją się na przykład pod kamieniami lub w podziemnych jamach.
 

Podsumowanie: czy w Egipcie są skorpiony? Tak, do grona niebezpiecznych stworzeń w Egipcie zaliczamy nie tylko rekiny czy jadowite węże ale również bardzo groźne skorpiony, których jad może zabić człowieka.

 
Polecamy również: