Najlepsze Jarmarki Bożonarodzeniowe Czechy 2023 TOP. Daty

Jarmarki bożonarodzeniowe kojarzą się przede wszystkim z Niemcami czy Austrią ale również w Czechach organizowane są jedne z najładniejszych jarmarków w Europie. Wiele osób zastanawia się gdzie jechać na Jarmark Bożonarodzeniowy do Czech. Gdzie są najładniejsze jarmarki świąteczne w Czechach? Gdzie w Czechach na Jarmark Bożonarodzeniowy w 2023 roku? Sprawdźmy najładniejsze jarmarki w Czechach.

  • Gdzie są najładniejsze jarmarki w Austrii? Gdzie warto pojechać?
  • Daty najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych w 2023 roku

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze

Najbardziej znany i zdecydowanie najładniejszy jarmark świąteczny to oczywiście ten, który organizowany jest w czeskiej stolicy – Pradze na głównym placu znanym jako Staromestske namesti czyli po prostu na Rynku Staromiejskim. Jarmark ten rusza dopiero w grudniu ale za to trwa aż do 6 stycznia 2024 roku. Warto jednak dodać, że jadąc do Pragi w okresie przedświątecznym można wybrać się na przynajmniej kilka jarmarków bożonarodzeniowych. Te organizowane są m.in. na pl. Wacława, pl. Republiki czy na pl. Namesti Miru. Wyjazd do Pragi to więc możliwość wybrania się na kilka czeskich jarmarków jednocześnie.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Brnie

Drugą z popularnych miejscowości turystycznych w Czechach jest oczywiście Brno. W Bnie organizowanych jest kilka jarmarków świątecznych, które znajdują się przy Náměstí Svobody oraz w pobliżu na Zelný trh, na Moravské náměstí oraz przy ul. Radnická. Tegoroczna edycja jarmarku jest planowana od 24 listopada do 23 grudnia 2023 roku. Tu więcej informacji na temat planowanej imprezy.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ostrawie

Fot. Ostravské Vánoce

Ostrawa to czeska miejscowość położona praktycznie na polsko-czeskiej granicy więc przyjeżdża tu naprawdę wiele osób z Polski. Nie sposób więc nie wspomnieć o jarmarku bożonarodzeniowym organizowanym w Ostrawie. Na Placu Masarykovo Namesti w centrum Ostrawy organizowany jest jarmark wśród którego atrakcji wymienić można m.in. lodowisko i diabelski młyn oraz oczywiście znaczną liczbę kramów z pamiątkami, rękodziełem czy też małą gastronomią. Tutaj więcej informacji na temat jarmarku bożonarodzeniowego w 2023 roku.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pilznie

Kolejnym jarmarkiem bożonarodzeniowym w Czechach, który warto odwiedzić jest jarmark świąteczny (jarmark adwentowy) organizowany na Placu Republiki w Pilźnie. Jarmark w Pilźnie organizowany jest w dniach od 23 listopada do 23 grudnia 2023 roku. Wśród atrakcji jarmarku w Pilźnie wymienić można oczywiście tradycyjne kramy świąteczne, a także rozświetloną choinkę oraz diabelski młyn. Działa tu również żywa szopka.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Ołomuńcu

Ołomuniec to niewielka, choć malownicza, miejscowości na Morawach na wschodzie Czech. W czasie przed Bożym Narodzeniem warto przyjechać do Ołomuńca z powodu odbywającego się tu jarmarku świątecznego, który rozstawiany jest na trzech głównych placach miasta. Wśród atrakcji, które czekają na odwiedzających jarmark w Ołomuńcu czeka m.in. miejska choinka oraz lodowisko, a także diabelski młyn. Tegoroczna edycja jarmarku planowana jest w dniach od 18 listopada do 23 grudnia 2023 roku. Tutaj więcej informacji na temat jarmarku w Ołomuńcu.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Budziejowicach

Ostatnim z jarmarków na które warto się wybrać w Czechach jest jarmark odbywający się w czeskich Budziejowicach. Budziejowice, położone są w południowej części Czech, a więc dość daleko od Polski ale na jarmark warto się wybrać. Wśród atrakcji imprezy Českobudějovický advent planowane jest lodowisko rozłożone wokół słynnej fontanny, a także piernikowa wieża widokowa czy oczywiście rzeźbiona szopka oraz znaczna liczba kramów świątecznych. W tym roku jarmark planowany jest prawdopodobnie od 18 listopada do 6 stycznia 2024 roku i będzie otwarty od 10:00 do 21:00.

Ciekawym jarmarkiem jest również ten organizowany w Czeskim Krumlovie ale jest to już daleko od granicy.

Polecamy również: