Czy w Egipcie są węże? Jakie węże są w Egipcie?

Czy w Egipcie są węże? Jakie węże są w Egipcie?

Egipt to pasjonujące miejsce, które każdego roku odwiedzają tysiące Polaków. Wielu podróżników planujących swój pierwszy w życiu wyjazd do Egiptu zastanawia się czy w Egipcie są węże. Czy w Egipcie żyją węże? Czy w Egipcie są jadowite węże? Czy węże w Egipcie są niebezpieczne?

 
Egipt to miejsce pasjonujące, ale potrafi być również miejscem niebezpiecznym, które zamieszkuje wiele przerażających stworzeń. Jednymi z nich są gady, które wywołują niepokój u wielu osób – węże.
 
Czy w Egipcie są węże? Tak, Egipt jest krajem w którym żyją węże. Co więcej – żyją w Egipcie nawet niebezpieczne jadowite węże. Jakie węże są niebezpieczne? Jakie węże żyją w Egipcie?
 
Jednym z najniebezpieczniejszych węży w Afryce, który można spotkać również w Egipcie jest żmija rogata. To wąż występujący na pustyniach piaszczystych i kamienno-pieszczystych którego można spotkać na Saharze. Jest to bardzo niebezpieczny i bardzo jadowity wąż, którego umaszczenie sprawia że ciężko go zauważyć.
 
Kolejny wyjątkowo niebezpieczny jadowity wąż to kobra egipska znana także jako wąż Kleopatry. Niegdyś kobra egipska była symbolem władzy faraonów. Można ją spotkać nawet na przedmieściach Kairu. Ukąszenie kobry egipskiej jest śmiertelnie niebezpieczne. Może zabić człowieka. W Egipcie występuje też groźna kobra pustynna.
 
Kolejny groźny wąż w Afryce i w Egipcie to czerwona kobra plująca. Wąż jest o tyle niebezpieczny, że może opluć swoją ofiarę jadem. Jad kobry plującej jest niebezpieczny dla człowieka. Kolejnym bardzo groźnym wężem jest echis pyramidum znana pod tłumaczoną z języka angielskiego nazwą egipska żmija łuskowata. To również jeden z najbardziej jadowitych węży.
 
Kolejnym wężem spotykanym w Egipcie jest dasypeltis, który na szczęście interesuje się tylko zjadaniem jaj, a nie kąsaniem i polowaniem. Węże te nie są jadowite. Inne węże, które można spotkać w Egipcie to między innymi: wąż boa piaskowy, cerastes vipera czyli najmniejszy egipski jadowity wąż saharyjska żmija piaskowa, a także żmija rogata pseudocerastes field.
 
Są w Egipcie oczywiście również inne węże i niebezpieczne zwierzęta takie jak rekiny czy skorpiony! W wodach żyją również węże morskie ale nie są tak niebezpieczne jak kobry i raczej uciekają od ludzi.
 
Podsumowanie: czy w Egipcie są węże? Tak są i to nawet bardzo groźne węże.

 
Polecamy również: