Które lotnisko jest najbliżej Londynu? Najbliżej centrum

Każdego dnia swoją podróż do Londynu planuje wielu Polaków. Wielu z nich nie chce tracić czasu na dojazd i zastanawia się które lotnisko w Londynie jest najbliżej centrum. Z którego lotniska najbliżej do Londynu? Które lotnisko jest najbliżej centrum Londynu? Sprawdźmy to!

 

Londyn, w przeciwieństwie na przykład do Krakowa, jest obsługiwany nie przez jedno, a przez wiele różnych lotnisk. Wiele z nich z Londynem łączy tylko nazwa bo w rzeczywistości znajdują się dziesiątki mil od miasta.
 
Do Londynu polecieć można na lotniska London Heathrow, London Gatwick, London Luton, London Stansted, London Southend oraz London City.
 
Najlepszym lotniskiem w Londynie jest oczywiście London Heathrow i ląduje tu najwięcej samolotów jednak nie jest to lotnisko, które znajduje się najbliżej centrum.
 
Lotnisko najbliżej centrum Londynu to lotnisko London City (LCY) znajdujące się około 10 kilometrów od centrum miasta w Royal Docks.
 
Na lotnisko London City Airport latają linie LOT ale nie ma tu połączeń z Polski. LOT lata stąd do Wilna. Na lotnisko London City Airport nie da się dolecieć bezpośrednio z Polski żadnym samolotem więc dla większości Polaków najlepszą opcją jest położone nieco dalej od centrum Londynu lotnisko Heathrow. Tutaj dowiecie się jak dojechać z Heathrow do centrum Londynu.

 
Polecamy również: