Czy jest banknot 1000 zł? Kto na nim jest? Kiedy?

Czy jest banknot 1000 zł? Kto na nim jest? Kiedy?

Szalejąca inflacja sprawia, że coraz większa liczba Polaków miała styczność z banknotami o nominałach 200 czy 500 złotych. Wraz z cyklicznym wzrostem cen wiele osób zastanawia się cz jest banknot o nominale 1000 złotych. Czy jest taki banknot? Kiedy się pojawi? Kto na nim jest?

 
Jeśli zastanawiacie się czy jest banknot o nominale 1000 złotych obecnie w obiegu to odpowiedź na to pytanie brzmi: nie, jeszcze takiego banknotu nie ma. Od dłuższego już czasu jednak pojawiają się informacje, że taki banknot będzie musiał powstać. Przy szalejącej inflacji to nic zaskakującego.
 
Kiedy pojawi się banknot 1000 złotych? Tego jeszcze dokładnie nie wiadomo. Konkretna data wprowadzenia go do obiegu nie została jeszcze przez nikogo ujawniona. Nie wiadomo też dokładnie kto znajdzie się na banknocie o nominale 1000 złotych.
 
Pojawiały się pomysły o tym, by na nowym banknocie 1000 złotowym widniał wizerunek królowej Jadwigi. Nie wiadomo więc jak będzie wyglądał banknot 1000 złotych. Jedno jest pewne – na ostatnim banknocie o nominale 1000 złotych czyli na starym banknocie widniał Mikołaj Kopernik.

 
Polecamy również: