Jaka rzeka przepływa przez Frankfurt. Rzeka we Frankfurcie?

Jaka rzeka przepływa przez Frankfurt. Rzeka we Frankfurcie?

Większość dużych miast położonych jest nad rzekami. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku Frankfurtu. Problem jest jednak taki, że w Niemczech są dwa sporej wielkości miasta o nazwie Frankfurt. By je rozróżnić podawana jest nazwa rzeki nad którą leżą. Nad jaką rzeką leży Frankfurt? Jaka rzeka przepływa przez Frankfurt? Jakie rzeki przepływają przez Frankfurty?

 

W Niemczech są dwie znane miejscowości w których nazwie zawiera się Frankfurt. Jeden położony jest w kraju związkowym Brandenburgia przy granicy z Polską, a drugi ten z popularnym lotniskiem, znajduje się w kraju związkowym Hesja.
 
Ten pierwszy to Frankfurt nad Odrą, który od zakończenia II wojny światowej został podzielony na część należącą do Niemiec, a położona na prawym brzegu Odry część miasta znana wcześniej jako Dammvorstadt stała się polskimi Słubicami.
 
Drugi, bardziej znany Frankfurt to Frankfurt nad Menem czyli piąte co do wielkości miasto w Niemczech. Miasto położone jest na dwóch brzegach rzeki Men.
 
Men, czyli niemieckie Main, to 524 kilometrowa rzeka wpadająca do Renu.
 
Podsumowanie: Frankfurt nad Odrą, czyli ten przy granicy z Polską, leży nad Odrą, a Frankfurt nad Menem leży nad… Menem!

 
Polecamy również: