Czy w Niemczech zapłacę polska karta. Czy da się kartą?

Pytanie o to czy gdzieś można płacić kartą jest z pozoru bezsensowne bo przecież nie żyjemy w średniowieczu. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach polska karta może nie działać. Czy w Niemczech można płacić kartą? Czy polska karta działa w Niemczech? Jakimi kartami można płacić w Niemczech?

 
Wiele osób wyjeżdżających poza Polskę zastanawia się czy polskie karty będą działać w miejscu do którego jadą na wycieczkę. Z Niemcami nie jest inaczej. Czy działają tu polskie karty?
 
W Niemczech płatności kartą nie są niedostępne. W Niemczech można płacić kartą. Czy polskie karty działają w Niemczech? To oczywiście zależy od tego jakiej karty używamy. Zwykle można płacić zbliżeniowo, nawet telefonem chociaż oczywiście nie wszędzie i nie zawsze.
 
W Niemczech bez problemu zwykle zapłacimy kartami Visa czy Mastercard. Nieco rzadziej wykorzystywane i akceptowane są karty, które w Polsce pojawiają się rzadko czyli np. Diners Club. Nie mieliśmy problemu w płaceniu kartą za benzynę na stacji benzynowej, w sklepach Rewe czy Edeka albo w Subwayu czy McDonaldzie.

 

Oczywiście zanim wybierzecie się na zakupy najlepiej po prostu sprawdzić czy Wasza karta jest akceptowana w danym miejscu. Sugerują to zawsze nalepki na drzwiach. Można też zapytać kasierów. W Niemczech polskie karty są akceptowane znacznie szerzej niż na przykład w Holandii.

 
Polecamy również: