Czy w Arabii Saudyjskiej jest alkohol? Czy wolno pić?

Arabia Saudyjska należy do jednych z bardziej konserwatywnych krajów świata Arabskiego dlatego też wiele osób zastanawia się czy w Arabii Saudyjskiej jest alkohol. Czy można kupić alkohol w Arabii Saudyjskiej? Czy wolno pić alkohol? Czy wolno go wwozić? Sprawdźmy to!

 
Różne kraje arabskie mają różne podejście do alkoholu. W niektórych można go kupić i spożywać nawet w niektórych miejscach publicznych, w innych można go tylko kupować ze specjalną licencją jak na przykład w Katarze, a jeszcze inne nakładają całkowity zakaz alkoholu. Jak jest w przypadku alkoholu w Arabii Saudyjskiej?
 

Na początek warto zainteresować się kwestią przywozu alkoholu do Arabii Saudyjskiej. Podobnie jak w przypadku Kataru również do Arabii Saudyjskiej nie wolno wwozić alkoholu.
 
Czy wolno go spożywać, sprzedawać i kupować? Nie. W przeciwieństwie na przykład do emiratu Dubaj w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Arabii Saudyjskiej alkohol jest całkowicie zakazany.
 
W Arabii Saudyjskiej alkohol jest zabroniony i mowa tu o jego imporcie, produkcji, spożywaniu oraz sprzedaży. Alkoholowe zakazy dotyczą tu zarówno mieszkańców jak i turystów. Za posiadanie alkoholu w Arabii Saudyjskiej grozi nawet kara chłosty.
 
Pod koniec 2022 roku pojawiły się plotki o tym, że Arabia Saudyjska może zezwolić na sprzedaż alkoholu w jednym z kurortów położonych na wyspie Sindalah ale nie są to potwierdzone informacje.
 
Podsumowanie: czy w Arabii Saudyjskiej jest alkohol? Nie, alkohol jest zakazany.

 
Polecamy również: