Które państwa UE nie należą do NATO? Które są w Unii a nie w NATO?

Które państwa UE nie należą do NATO? Które są w Unii a nie w NATO?

W czasach w których wiele mówi się o NATO wiele osób zastanawia się które państwa są w Unii Europejskiej, a nie są w NATO. Czy istnieją kraje, które są członkami UE ale nie są członkami NATO? Ile jest takich krajów? Sprawdźmy to!

 

Unia Europejska i Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego to dwa różne zupełnie różniące się od siebie organizacje i twory. Udział w NATO nie oznacza członkostwa w Unii Europejskiej i odwrotnie.
 
Zdecydowana większość państw należących do Unii Europejskiej zdecydowała się też na przystąpienie do NATO ale nie wszystkie. Jakie kraje Unii Europejskiej nie są w NATO?
 
Jest ich kilka. Kraje te to Austria, Cypr, Irlandia, Malta oraz Szwecja, która złożyła wniosek o przystąpienie do NATO i czeka on na zgodę wszystkich członków sojuszu. Wcześniej krajem, który jest w UE ale nie jest w NATO była też Finlandia.
 
W chwili wejścia Szwecji do NATO krajami będącymi w Unii Europejskiej ale nie będącymi w NATO będą Austria, Cypr, Irlandia oraz Malta. Tutaj znajduje się pełna lista krajów należących do NATO w 2022 roku.

 
Warto przeczytać również: