Czy EKUZ działa na Ukrainie? Czy we Lwowie? Czy potrzebne ubezpieczenie?

Czy EKUZ działa na Ukrainie? Czy we Lwowie? Czy potrzebne ubezpieczenie?

Lwów, Odessa czy Kijów to miejsca do których można tanio dolecieć z wielu lotnisk w Polsce dlatego też Ukraina bywa często wybierana na tak zwany city-break. Wiele osób jadących na Ukrainę zastanawia się czy na Ukrainie działa EKUZ. Czy na Ukrainie działa polskie ubezpieczenie zdrowotne? Czy trzeba wykupić ubezpieczenie na Ukrainę? Sprawdźmy to!

 

Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego to ubezpieczenie zdrowotne działające w krajach znajdujących się w Unii Europejskiej oraz w krajach EFTA. Jeśli więc mamy w Polsce ubezpieczenie to wyrobienie karty EKUZ nic nam nie da, jeśli wybieramy się na Ukrainę.
 
Polskie ubezpieczenie zdrowotne nie działa na Ukrainie. Przez wiele lat wiele osób mogło decydować się na wyjazd do Lwowa, Kijowa czy Odessy bez ubezpieczenia, jednak w obecnych czasach konieczne jest wykupienie ubezpieczenia zdrowotnego przy wyjeździe na Ukrainę ponieważ przy wjeździe wymagają go władze Ukrainy. Ubezpieczenie musi być ważne na cały przewidywany okres pobytu na Ukrainie.
 
Ubezpieczenie turystyczne na Ukrainę musi pokrywać koszty ewentualnego leczenia COVID. Najtańsze ubezpieczenia turystyczne na Ukrainę można kupić na ukraińskich stronach.
 
Podsumowanie: Czy EKUZ działa na Ukrainie? Czy działa we Lwowie i Odessie? EKUZ nie działa na Ukrainie, a od pewnego czasu niemożliwy jest wjazd na Ukrainę bez wykupienia ubezpieczenia.

 
Polecamy również: