Ile zarabiają w Arabii Saudyjskiej? Arabia Saudyjska średnie zarobki i minimalna

Arabia Saudyjska to kraj o którym wiedza w Polsce nie jest zbyt powszechna dlatego wiele osób chcących dowiedzieć się więcej o Arabii Saudyjskiej zastanawia się ile zarabia się w Arabii Saudyjskiej. Jaka jest średnia płaca w Arabii Saudyjskiej? Jaka jest płaca minimalna? Czy w ogóle jest? Oto zarobki w Arabii Saudyjskiej.

 
Na początek warto sprawdzić czy w Arabii Saudyjskiej jest płaca minimalna. Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak. Płaca minimalna w Arabii Saudyjskiej wynosi obecnie 4000 riali saudyjskich. 4000 SAR to w przeliczeniu na złotówki około 4880 złotych.

 
Warto jednak podkreślić, że płaca minimalna stosowana jest tylko w sektorze publicznym i dotyczy tylko obywateli Arabii Saudyjskiej, a nie przyjezdnych kontraktorów i zagranicznych pracowników.

 
Przy tak wysokiej płacy minimalnej wiadome jest, że średnia wypłata w Arabii Saudyjskiej również musi być wysoka. Ile wynoszą średnie zarobki?

 
Średnia pensja w Arabii Saudyjskiej to w granicach 10250 riali saudyjskich czyli w przeliczeniu na złotówki około 12 500 złotych.

 
Uwaga: średnia ta obliczana jest na podstawie podstawowych wynagrodzeń bez żadnych premii czy bonusów wypłacanych lokalnym pracownikom.

 
Oczywiście niewykwalifikowani pracownicy, zwłaszcza pochodzący z biednych krajów, osiągają zarobki niższe niż średnia, ale wielu zagranicznych ekspertów pracujących w Arabii Saudyjskiej osiąga pensje znacznie powyżej średniej krajowej.

 
W sektorze prywatnym wśród bardziej wykwalifikowanych pracowników średnia zarobków to w granicach 16 000 rialów czyli prawie 20 tysięcy złotych.

 
Polecamy również: